Як допомогти лелекам, що вже прилетіли. Поради Харківського зоопарку
В Україну з теплих країв починають повертатися лелеки. Однак тут їх зустрічають холод і сніжні замети. І хоча ці птахи цілком здатні пережити негоду якийсь час, без допомоги людини не обійтися, адже їм потрібні харчі. Самостійно під льодом або товстим шаром снігу птахам їх не добути.
У Харківському зоопарку розповіли, як же можна допомогти птахам, а ще, як облаштувати місце годівниці і чим годувати.
- На відстані 10-15 метрів від місця розташування птахів слід розчистити невелику ділянку. Саме там треба залишати птахам корм.
- Це може бути жива прісноводна або розморожена морська риба, тушки дрібних тварин, м'ясо і м'ясні субпродукти.
- Нічого солоного пропонувати не можна!
- Важливо не лякати лелек, не підходити до них близько, адже кожен зліт птахів — це трата енергії, що дуже небезпечно для життя лелек саме зараз.
- Якщо птиці зовсім ослаблені і не реагують на рух людей, їх можна забрати, відігріти і тимчасово розмістити в хлівах або інших господарських прибудовах разом з домашніми тваринами.
На початку цього тижня птахів уже бачили на Прикарпатті. Люди у соціальних мережах закликали небайдужих допомогти замерзаючим чорногузам.
У зоопарку зазначають, що на захід України білі лелеки прилітають значно раніше, ніж на схід. Причина — м'якіший клімат.
На Слобожанщині цих птахів слід чекати не раніше першої декади квітня. У зоопарку сподіваються, що до цього часу весна вступить у свої права.
Читайте також: У водоймах області виявили вірус гепатиту А. Список