Для комунальних закладів Харківщини запровадять стандарти ЄС
Представники Харківської області долучилися до обговорення законопроєкту, що має вдосконалити корпоративне управління в юридичних особах, заснованих на державній та комунальній власності.
Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко взяла участь у слуханнях, які провів Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Керівниця Харківської обласної ради повідомила, що у фокусі уваги учасників слухань був проєкт Закону України «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період» (№ 6013).
До обговорення проєкту нормативного акта долучилися 365 учасників: народні депутати, голови громад, керівники військових адміністрацій, представники національних асоціацій органів місцевого самоврядування, а також експертного середовища.
Тетяна Єгорова-Луценко нагадала, що передбачені у проєкті закону зміни спрямовані на удосконалення корпоративного управління в юридичних особах, заснованих на державній і комунальній власності. Йдеться про підвищення інвестиційної привабливості країни, запровадження ефективних механізмів контролю за використанням об’єктів державної та комунальної власності. А також про усунення суперечностей між Цивільним кодексом України та актами спеціального законодавства.
– Приведення українського законодавства у відповідність до європейських стандартів залишається одним із пріоритетних напрямів роботи всіх гілок влади. Сфера підприємницької діяльності не є винятком у цьому процесі. Важливо, що необхідні роз’яснення отримали напряму від голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука. Вдячна заступнику керівника Офісу Президента Віктору Микиті за ініціативу створити робочу групу для напрацювання дорожньої карти, а також за те, що до роботи будуть долучені представники всіх асоціацій органів місцевого самоврядування, – зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.
Президент Української асоціації районних та обласних рад звернула увагу, що під час слухань були усунуті занепокоєння, які були висловлені раніше, щодо примусової ліквідації комунальних підприємств. Експерти, які брали участь у конгресових слуханнях, вказали присутнім на те, що впродовж перехідного періоду, що триватиме п’ять років, можуть застосовуватися різні організаційно-правові форми управління комунальним майном.
Під час зустрічі Руслан Стефанчук наголосив, що законопроєкт передбачає:
– перехідний період та збереження діяльності комунальних підприємств протягом цього часу;
– врегулювання норм на перехідний період у межах законопроєкту № 6013, закону «Про місцеве самоврядування» та Цивільного кодексу, що запобігає появі прогалин після втрати чинності Господарського кодексу України;
– розширення можливостей територіальних громад, які зможуть створювати юридичні особи;
– незмінність роботи комунальних медичних закладів, які вже діють у громадах;
– гармонізацію національного та європейського законодавства у сфері речових прав без загроз неконтрольованого позбавлення громад їхнього майна.
«Слобідський край» раніше повідомляв, що у деокупованому селі Оскільської громади запрацював оновлений ФАП.