Ради різних рівнів співпрацюватимуть для відбудови Харківщини

29.10.2024 17:50 Влада
Фото: Харківська обласна рада Фото: Харківська обласна рада

Всеукраїнські самоврядні асоціації розвивають співробітництво для координації процесу відновлення громад у регіонах на всіх рівнях територіального управління.

Національні асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» і «Всеукраїнська асоціація об’єднаних територіальних громад» уклали Меморандум про співпрацю.

Підписи під стратегічним документом поставили президент УАРОР, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко та голова Всеукраїнської Асоціації ОТГ, міський голова Новоукраїнки (Кіровоградщина) Олександр Корінний.

Як повідомила Тетяна Єгорова-Луценко, Меморандум про співпрацю був підписаний на засіданні Правління Асоціації ОТГ.

– Це вкрай важлива подія для місцевого самоврядування України – щодо відстоювання інтересів органів місцевого самоврядування, розвитку його спроможності, підтримки планування відновлення та відбудови України на всіх рівнях територіального управління, – наголосила Тетяна Єгорова-Луценко.

Голова Харківської обласної ради переконана, що партнерство, зафіксоване у Меморандумі, підсилить роботу двох всеукраїнських асоціацій, які фактично представляють інтереси місцевих рад трьох рівнів територіального управління – регіонального, субрегіонального та базового. Вона зауважила, що УАРОР об’єднує всі обласні та районні ради в Україні, а до складу Асоціації ОТГ входить 850 громад.

– Українська асоціація районних та обласних рад готова підтримати Всеукраїнську асоціацію об’єднаних територіальних громад у врегулюванні питання з компенсації різниці в тарифах підприємствам теплопостачання. Спільно працюватимемо над вирішенням питань щодо субрегіонального рівня і повноважень районних рад, – заявила Тетяна Єгорова-Луценко.

Вона також назвала конкретні напрями, що передбачає Меморандум:

– захист інтересів та прозорість

У тому числі аргументоване лобіювання та відстоювання інтересів органів місцевого самоврядування перед центральною владою. Планується організація заходів, спрямованих на підтримку, розвиток, захист прав та інтересів органів місцевого самоврядування і досягнення міжнародних стандартів у процесі надання послуг населенню.

Асоціації погодилися сприяти підвищенню прозорості та відкритості в діяльності органів місцевого самоврядування і підтримувати розвиток основних інститутів громадянського суспільства на місцевому рівні.

Крім того, передбачено поширення успішного досвіду та знань щодо планування розвитку громад, розробки і впровадження місцевих програм, стратегій розвитку та їх відповідності державній стратегії регіонального розвитку;

– муніципальне співробітництво

Сторони домовилися про сприяння розвитку міжмуніципального співробітництва органів місцевого самоврядування територіальних громад. У тому числі популяризації приєднання до чинних договорів співробітництва відповідно до спільних інтересів територіальних громад.

Окремо визначено сприяння запровадженню підготовки для органів місцевого самоврядування кадрів, спроможних працювати з міжнародними фінансовими фондами підтримки регіонального розвитку та політики згуртованості;

– підтримка та моніторинг реформ

Асоціації мають намір спільно взаємодіяти зі структурами, що координують проведення реформ, стратегічними дорадчими групами для практичної підтримки просування реформ на основі досвіду країн – членів ЄС та інших.

У рамках Меморандуму асоціації мають намір підтримувати моніторинг реформ через розбудову спроможності та аналітику, робити аналіз показників місцевих бюджетів за місяць, квартал, півріччя та рік;

– очікувані результати

Результатом діяльності в рамках Меморандуму сторони бачать покращення економічного добробуту громад і регіонів та запобігання диспропорції розвитку. А також налагодження довготривалих партнерських відносин між територіальними громадами України та муніципалітетами за кордоном.

Також на меті формування та реалізація такої моделі регіонального і місцевого управління, яка б відповідала принципам регіональної політики ЄС, загальновизнаній практиці внутрішнього міжрегіонального співробітництва та міжнародної співпраці територій і сприяла становленню нових форм партнерства.

«Слобідський край» раніше писав про те, як співпраця з європейськими регіонами сприятиме відбудові Харківщини.