Майбутнє районних рад в Україні: що запропонувала Харківщина на Конгресі Ради Європи

01.04.2025 15:20 Влада
Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи, Страсбург Рада Європи, сесія Конгресу місцевих та регіональних влад

Під час сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи українська делегація, зокрема представники Харківської області, порушили питання районних рад у децентралізації.

У ході 48-ї сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи було розглянуте питання про роль районних рад у майбутній архітектурі державного управління в Україні, їх повноважень та фінансування.

Про це медіа «Слобідський край» пише з посиланням на президента Української асоціації районних та обласних рад, голову Харківської обласної ради Тетяну Єгорову-Луценко, яка перебувала у складі української делегації на сесії Конгресу в Страсбурзі.

Вона повідомила, що питання було внесене до порядку денного сесії з ініціативи команди Української асоціації районних та обласних рад. 

«Приємно було почути позицію представників європейських країн, де діє трирівнева система місцевого самоврядування, про необхідність та важливість саме субрегіонального рівня представницької влади. Дякую Конгресу, що включили це питання до порядку денного», – зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.

До дискусії долучилися голови українських районних та обласних рад, зокрема керівники Криворізької та Черкаської райрад Віктор Мудрий та Олександр Василенко.

У своєму виступі перед Конгресом президент УАРОР наголосила на тому, що районні ради в Україні мають отримати повноваження та належне фінансове забезпечення для їх реалізації. 

«Зокрема роль субрегіонального рівня має бути чітко прописана в Концепції реформування місцевого самоврядування. Наразі триває робота над її оновленням. При Міністерстві розвитку громад та територій України створена робоча група, до якої долучені всі всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування. Працюємо над оновленням Концепції реформи місцевого самоврядування в Україні з урахуванням сучасних викликів. Сильне місцеве самоврядування є запорукою успіху на шляху до євроінтеграції», – переконана Тетяна Єгорова-Луценко.

Для оновлення системи розподілу повноважень необхідно чітко визначити функції, які мають залишатися в компетенції районних рад, щоб уникнути дублювання роботи громад або обласних рад і водночас доповнювати їх діяльність.

Раніше «Слобідський край» повідомляв, що Харківщина отримає фінансування на відновлення критичної інфраструктури.