Як розвиваються найвіддаленіші райони Харківщини
Проаналізувати проблеми і знайти рішення було головною метою трьох візитів голови Харківської обласної ради Сергія Чернова в Сахновщинський, Красноградський і Лозівський район минулого тижня.
Один з районів, у якому було багато невирішених питань, – Сахновщинський. В обласній раді про них знали. Тому минулоріч з обласного бюджету було виділено понад 18 мільйонів гривень на різні об’єкти в цьому районі: ремонт дахів, навчальних закладів, клубів, забезпечення водою, благоустрій і ремонт у самому селищі Сахновщина. Зокрема, півмільйона гривень спрямовано на ремонт очисних споруд у районі. Відповідну документацію вже підготовлено.
– Цю проблему потрібно розв’язувати і в Огіївці, і в Лигівці, і в інших населених пунктах району. Жителі краю мають отримати належні санітарно-побутові умови. Разом з керівництвом Сахновщини, представниками місцевого самоврядування ми намітили дорожню карту для вирішення цього завдання. Нею і будемо рухатися, лобіювати виділення коштів з різних джерел. Щоб усі гострі питання для цього краю вже найближчим майбутнім зняти, – прокоментував під час робочої поїздки в Сахновщинський район Сергій Чернов.
400 мільйонів для Красноградщини
Свою дорожню карту вирішення всіх актуальних проблемних питань разом з районною владою, сільськими головами та депутатами всіх рівнів напрацьовує і Красноградський район. На підтримку й розвиток місцевих інфраструктурних об’єктів з обласного бюджету виділено понад 60 мільйонів гривень. А це розвиток і сфери охорони здоров’я, і освіти, будівництво та ремонт доріг, відновлення приміщень тощо. Також цього року в обласній програмі соціального та економічного розвитку до переліку включено 34 пріоритетні об’єкти Красноградському району на загальну суму близько 400 мільйонів гривень.
– Сума достатньо велика, бо мова йде і про будівництво полігона твердих побутових відходів, ремонт системи водовідведення в місті та районі, завершення робіт з водопостачання тощо, – прокоментував Сергій Чернов.
Під час сесії Красноградської районної ради 20 червня він повідомив громаді,що незабаром розпочнеться облаштування хоспісу у приміщенні колишньої лікарні Шиндлера. На це вже отримано згоду Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, і головне – виділено кошти з Державного фонду регіонального розвитку.
А поки що у Краснограді зайняті ремонтами Центральної районної лікарні, на відновлення інфекційного відділення якої депутати обласної ради на останній сесії виділили 11 мільйонів гривень.
– Безумовно, усе одразу зробити неможливо, тому наше завдання – разом з керівництвом району та міста визначити пріоритетні напрями, для яких необхідно залучити додаткове фінансування, а також ті, на які кошти варто спрямувати першочергово, – сказав очільник облради.
Під час сесії Сергій Чернов звернув увагу районних депутатів на необхідність зважати на екологічну безпеку краю. Він нагадав про резонансне питання, що розглядалося на останній сесії облради. Тоді стало відомо, що у Красноградському районі на несанкціоноване звалище зливалися відходи нафтопродуктів. У контексті порушеної екологічної тематики Сергій Чернов пообіцяв докласти зусиль для очищення в майбутньому русла річки Берестовенька, будівництва полігона та реконструкції системи водовідведення на Красноградщині.
Читайте також: Село на Харківщині бореться за перемогу у всеукраїнському конкурсі
Перші успіхи Лозівської ОТГ
Про те, як змінюється на краще життя Лозівщини зі створенням об’єднаної громади, свідчать об’єкти соціальної та культурної сфер району, які або нині реалізуються, або вже відкриті.
– За останні роки я бачу, як Лозівщина змінюється на краще. Із прийняттям рішення про створення об’єднаної територіальної громади, безумовно, додалося більше відповідальності та роботи, але я переконаний, що мине кілька років, і лозівчани відчують зовсім іншу якість життя. Тому що всіма активами, у тому числі й землею, буде розпоряджатися тепер громада, і збільшуватимуться надходження до місцевих бюджетів, – поділився думкою Сергій Чернов.
Зокрема, завдяки перемозі в обласному конкурсі «Разом в майбутнє» у районі буде реалізовано 15 міні-проектів. Передбачається будівництво дитячих майданчиків, допомога ОСББ, придбання музичних інструментів, ремонт даху фельдшерсько-акушерського пункту та інше.
– Ми передали всі кошти з обласного бюджету до місцевих, і всі проекти вже перебувають на стадії реалізації. І я, як депутат і голова облради, маю простежити, щоб усе було своєчасно та якісно зроблено, – акцентував Сергій Чернов.
Він зазначив, що торік з обласного бюджету на інфраструктурні проекти Лозової та Лозівського району було виділено понад 83 мільйони гривень. Також, за словами Сергія Чернова, в обласну програму соціального та економічного розвитку своїм рішенням депутати на останній сесії обласної ради внесли як першочергові 37 об’єктів на загальну суму 640 мільйонів гривень.
До кінця року Лозова має реалізувати проект з відновлення зали в місцевій школі мистецтв. На нього обласні депутати виділили 1,1 мільйона гривень.
Сергій Чернов розповів, що найближчим часом він сконцентрується на вирішенні низки проблемних питань району. Зокрема, він уже вийшов з ініціативою до прем’єр-міністра України щодо виділення додаткової субвенції з держбюджету на захищені статті. Адже в перехідний рік створені ОТГ допустили помилки в бюджетних розрахунках і наразі мають незбалансований бюджет між містом і районом. По-друге, як розповів Сергій Чернов, у Верховній Раді України зареєстровано законопроект, яким передбачається надати пільги Укрзалізниці у сплаті оренди на землю. Якщо такий закон буде прийнято, то держава втратить понад 1,2 мільярда гривень, і Харківська область, зокрема, 85 мільйонів гривень доходів. І найбільше втратить саме Лозівський район, бо тут розташований найбільший залізничний вузол.
– У такому разі держава повинна надати компенсацію громаді, бо в розрахунки, які формуються протягом останніх трьох років Міністерством фінансів, ці коригування не вносяться. І це буде додаткове навантаження для громади та бюджетної сфери. Я також терміново звертатимуся до керівництва держави з тим, щоб не допустити прийняття такого рішення, яке буде не на користь не тільки Лозівській громаді, а й Харківському регіону та багатьом іншим, – пояснив Сергій Чернов.
Читайте також: Оформлення паспортів і документів стане дорожчим. ЦІНИ