Трамп прагне припинити війну, але не програти путіну: чого чекати від майбутнього президента США
Дональд Трамп після інавгурації може зателефонувати володимиру путіну та запропонувати припинити війну.
Таку думку в інтерв’ю «Радіо Свобода» висловив колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер, повідомляє «Слобідський край».
– Гадаю, Трамп хотів би досягти припинення вогню якомога швидше. Він постійно говорить про припинення війни і бійні. Не думаю, що Путін піде на це. Але мені видається, це стане відправною точкою, – зазначив Волкер.
На думку ексвисокопосадовця, дії Трампа можна передбачити, аналізуючи його заяви. За словами Волкера, Трамп говорить про продовження військової підтримки України, можливо, у формі позик, а не грантів за рахунок коштів платників податків. Оточення майбутнього президента США наголошує на необхідності демонстрації позиції сили».
На уточнення, чи прагнутиме Трамп швидкого миру або справедливого за визначенням Києва і його партнерів, Волкер відповів:
– Майбутній президент наполягатиме так сильно, як тільки може, щоб забезпечити й те, й те. Однак наразі передчасно гадати, як саме розгортатимуться події.
Волкер акцентував увагу на необхідності перетворення миру на більш сталий.
– Ми ще не спостерігали етапу, на якому Путін реагує на Трампа, і реакції Трампа на те, що Путін не бажає закінчити війну, – сказав він.
Колишній спецпредставник наголосив, що Києву не варто непокоїтися через можливі контакти Трампа з Путіним:
– Як на мене, все відбувається дуже прозоро. Трамп заявив, що хоче зателефонувати Путіну й сказати йому закінчити війну. Ми ще не знаємо, що це означає з огляду на те, якою буде підтримка України. Але, думаю, можемо не сумніватися, що політика нової адміністрації буде дещо рішучішою, – вважає Волкер.
На запитання, який результат Трамп вважав би свідченням власного сильного лідерства, Волкер зауважив: «Трамп хоче бути дуже обережним, щоб не виглядало, буцімто він програє Путіну».
На його думку, якщо Путін збереже захоплені території або нав’яже Україні обмеження суверенітету, наприклад, заборону на вступ до НАТО, це буде сприйнято як перемога Путіна і поразка Трампа.
Інавгурація Дональда Трампа відбудеться 20 січня.