НАТО проведе підготовку українських резервістів

04.02.2025 15:20 Влада
Виїзне засідання Об’єднаної конфедерації офіцерів резерву країн НАТО Виїзне засідання Об’єднаної конфедерації офіцерів резерву країн НАТО

До набуття офіційного членства Україна розвиває співпрацю з НАТО, зокрема, інтегруючись в оборонне планування та підготовку резервістів, а також поступово входить до інституцій Альянсу.

Про це передає «Слобідський край» посилаючись на президента Української асоціації районних та обласних рад, голову Харківської обласної ради Тетяну Єгорову-Луценко, яка разом із заступником міністра оборони України бригадним генералом юстиції Сергієм Мельником взяла участь у засіданнях Комітету національних сил резерву НАТО (NCR) та Об’єднаної конфедерації офіцерів резерву країн НАТО (CIOR), що проходили у штаб-квартирі Північного Альянсу в Брюсселі.

Український досвід в оборонному плануванні НАТО

За словами Тетяни Єгорової-Луценко, у фокусі уваги учасників зустрічей були питання розширення взаємодії між Україною та НАТО в галузі резервних сил, активізація обміну досвідом щодо підготовки резервістів і організації оборони. Також обговорили шляхи інтеграції української методики в оборонне планування НАТО.

– Важливо зазначити, що Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час свого виступу відзначив значні зусилля нашої держави у створенні національної системи спротиву. Для України критично важливо зміцнювати систему оборони та адаптувати її до найвищих світових стандартів. Зокрема, через ефективну співпрацю з НАТО, взаємодію з NCR та CIOR, а також розширення співпраці з іншими структурами Альянсу, – наголосила Тетяна Єгорова-Луценко.

Керівниця Харківської обласної ради нагадала, що Комітет національних сил резерву НАТО проводить безпосередню діяльність у межах Північноатлантичного альянсу, опікуючись питаннями оперативної інтеграції резервів у сили НАТО. Крім того, до сфери його роботи входять питання управління, планування та залучення резервних сил на стратегічному рівні.

Україна в конфедерації офіцерів резерву НАТО

Тетяна Єгорова-Луценко повідомила, що Україна ввійшла до Об’єднаної конфедерації офіцерів резерву країн НАТО (CIOR).

– Ухвалено важливе для України рішення. Так, наша держава поки що не є членом НАТО, але вже інституції країн-членів Альянсу зачислили нашу державу в рівнозначні партнери з правом голосу. Це рішення керівниками асоціацій офіцерів резерву країн НАТО було підтримано одноголосно, – зауважила голова Харківської обласної ради.

Також вона зазначила, що Об’єднана конфедерація офіцерів резерву країн НАТО, яка була заснована у 1948 році, – це найбільша організація офіцерів резерву у світі. Вона об’єднує 34 асоціації, що представляють понад 1,3 мільйона офіцерів резерву. В Конфедерації представлені як країни НАТО, так і партнери та спостерігачі.

– CIOR є зв’язком між офіцерами резерву та структурами НАТО і надає стратегічні рекомендації НАТО щодо ефективної інтеграції резервів в оборонні та безпекові стратегії Альянсу. Сьогодні, коли наша країна стикається з російською військовою агресією, органи місцевого самоврядування відіграють ключову роль, зокрема, у підготовці населення до національного спротиву, – наголосила Тетяна Єгорова-Луценко.

Українське самоврядування та НАТО

Також у Німеччині відбулося виїзне засідання Об’єднаної конфедерації офіцерів резерву країн НАТО (CIOR) «Громадська стійкість». Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко взяла участь у заході разом із заступником міністра оборони України Сергієм Мельником.

– Росія розуміє лише силу. Як бути готовим? Бути сильним. І не лише армія, а й кожен громадянин. Наголошую, що місія CIOR спрямована на посилення ролі та можливостей резервних сил у межах НАТО та зміцнення міжнародної безпеки. Конфедерація працює не тільки з країнами-членами НАТО, але й з країнами-партнерами, такими як Україна, для посилення глобальної оборонної співпраці, – зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.

За її словами, для України участь в Об’єднаній конфедерації офіцерів резерву країн НАТО створює нові можливості, передусім у сфері державної безпеки та оборони. Конфедерація розробляє навчальні програми, організовує семінари та тренінги, що присвячені підготовці офіцерів резерву до актуальних викликів, серед яких гібридна війна, кризовий менеджмент, кібернетичний захист.

Разом з тим міжнародна організація проводить серед офіцерів резерву заходи, які спрямовані на розвиток лідерства та вміння стратегічно мислити. У свою діяльність CIOR включила спільні тренування та обмін досвідом ефективної взаємодії резервних сил різних країн під командуванням НАТО. Водночас наголошується на стандартизації та їхній спільній підготовці.

– Також важливе для конфедерації питання – співпраця з органами місцевого самоврядування України у підготовці населення до національного спротиву та в підготовці резервістів, – наголосила Тетяна Єгорова-Луценко.

Раніше «Слобідський край» писав, як Східне партнерство допоможе Харківщині з відбудовою та реформами.