Як правильно накладати та знімати лінзи

Promo

Коли йдеться про контактні лінзи, дотримання правил щодо їх використання відіграє вирішальну роль у забезпеченні здоров'я очей і комфорту людини. Для недосвідчених у цьому питанні користувачів ця стаття може стати корисною. 

Як накласти лінзи

Користуватися такими виробами легко, однак не всім це вдається з першого разу. Якщо ви вирішили купити лінзи, попередньо зверніться до офтальмолога. Він порекомендує, які саме вироби вам підійдуть, та навчить їх накладати й знімати. Пам’ятайте, що оптичні показники контактних лінз відрізняються від звичайних, що використовуються в окулярах. Це пов’язано з тим, що виріб накладається безпосередньо на зіницю, тобто між ним та оком немає відстані.

Щоби поставити лінзу правильно, дотримуйтеся таких кроків:

  1. Помийте та витріть руки насухо.
  2. Спеціальним пінцетом дістаньте виріб із розчину.
  3. Поставте його на пучку вказівного пальця випуклою стороною вниз.
  4. Іншою рукою обережно розсуньте повіки та помістіть лінзу на зіницю.
  5. Покліпайте. Впевніться, що виріб прилягає щільно та не випаде.

Попередньо треба підготувати робоче місце. Використовуйте чисту білу поверхню, щоб не втратити лінзи. Можна постелити серветку, аби вироби були помітними та не загубилися.

як зняти лінзи

Техніка зняття лінз

Обов’язково помийте й насухо витріть руки. Підготуйте поверхню. Потім:

  1. Розсуньте повіки.
  2. Вказівним і великим пальцями іншої руки підгорніть верхній та нижній краї лінзи.
  3. Легко, обережно потягніть виріб, трішки нахиливши його.
  4. Вийміть з ока, покладіть до розчину за допомогою пінцета.

Спеціальну рідину для зберігання лінз потрібно міняти щоразу перед тим, як будете знімати вироби. Не переплутайте контейнери: зазвичай вони різного кольору (для правого та лівого ока), але не буде зайвим поставити додаткові відмітки.

Правила безпеки та догляду

Переконайтеся, що ви дотримуєтеся рекомендацій виробника щодо очищення, зберігання та заміни лінз. Основні правила такі:

  1. Ніколи не використовуйте воду або слину для очищення лінз, оскільки це може призвести до інфекцій.
  2. Не носіть вироби довше, ніж рекомендується. Дотримуйтеся графіку заміни, щоб уникнути дискомфорту та проблем з очима.
  3. Упевніться, що контейнер завжди наповнений свіжим розчином, і регулярно мийте його.

Якщо лінза втрачена в оці, негайно промийте його чистою водою та зверніться до лікаря. Іноді достатньо декілька разів покліпати, щоб виріб «з’явився». Коли виникає подразнення, почервоніння очей, припиніть використання лінз і проконсультуйтеся з офтальмологом щодо причини та лікування.

Не допускайте недбалості, завжди дотримуйтеся вимог гігієни. Не нехтуйте проблемами та неприємними відчуттями, адже здорові очі — запорука комфортного життя.