Як вибрати перший вініловий програвач

Promo

Останніми роками популярність вінілового звуку зростає в геометричній прогресії. Причиною тому є не стільки якість звуку, скільки медитативність самого ритуалу прослуховування вінілової платівки. В хаосі сучасного світу це чудовий спосіб трохи пригальмувати та розслабитися. Ну і колекціонування платівок ніхто не відміняв. Загалом весь процес доволі простий, і не потребує особливих навичок. Але вибрати перший вініловий програвач доволі складно, оскільки якщо відкрити каталог: https://soundmag.ua/ru/catalog/vinyl-players/, то можна побачити декілька сотень моделей в дуже широкому ціновому діапазоні. Труднощів додає той факт, що програвач це певною мірою конструктор, який складається із декількох частин, і які за бажанням можна змінювати на аналоги з іншими характеристиками. В цьому матеріалі ми розберемо ключові моменти, на які варто звернути увагу купуючи свій перший вініловий програвач.

Основні параметри програвачів вінілу

Загалом програвач складається з декількох вузлів: основа, або стіл, двигун, диск, на якому знаходиться платівка, тонарм, головка звукознімача, яку ще називають картридж. Також для роботи необхідний фонокоректор і акустика. Зауважимо, що власне програвачем вважається основа з двигуном, опорним диском та тонармом. Фонокоректор і картридж користувачу пропонується купувати окремо на свій смак, оскільки вони напряму впливають на звук. 
 
Основа зазвичай виготовляється із дерева. Програвач повинен бути фізично важким для того, щоб мінімізувати вібрації, які негативно впливають на рух голки платівкою. Зазвичай двигун стараються ізолювати від опорного диска. Передача крутного моменту відбувається або напряму, або через систему шківів, в такому випадку привід називається ремінним. Прямий привід в основному використовують діджеї для скретчингу, в домашньому варіанті оптимальнішим є ремінний привід. 
 
Тонарм виготовляють з алюмінію або карбону, щоб він був максимально міцним і легким водночас. На кінці тонарма встановлюється картридж із голкою. Існує два основні типи картриджів: ММ та МС, які відрізняються принципом роботи. В бюджетному та середньобюджетному сегменті використовуються картриджі типу ММ, в дорогих МС. Багато програвачів початкового та середнього рівня пропонуються із встановленим картриджем. Це зручно, якщо ви тільки починаєте знайомитися із вініловим звуком, адже ви отримаєте готовий до роботи програвач, який доведеться лише увімкнути в розетку.
 
Також варто згадати про фонокоректор. Якщо дуже грубо, то це пристрій для підсилення сигналу з голки. Програвач може постачатися із вбудованим фонокоректором, що знову ж таки зручно для початківців. В майбутньому можна буде придбати окремий пристрій від стороннього виробника, підключивши його в обід штатному.

Неочевидні моменти при виборі програвача вінілу

Слід розуміти, що сам програвач це лише частина звукового ланцюга. Крім нього та фонокоректора потрібна ще або активна акустика, або пасивна акустика з підсилювачем. Також вам знадобляться комутаційні кабелі, щоб з'єднати все це між собою. Не забувайте і про спеціальні аксесуари. Перед запуском платівки її слід очистити спеціальною щіткою, а голка картриджа потребує регулярного догляду з використанням спеціального розчину. 
 
І на завершення кілька слів про дизайн. Не секрет, що часто програвачі розташовують на видному місці, використовуючи їх як елемент інтер'єру. Тому зрозуміле бажання багатьох покупців, щоб він мав стильний та елегантний вигляд. Фотографії не завжди передають зовнішній вигляд програвача вінілу, тому ми наполегливо рекомендуємо перед покупкою зайти в магазин, оцінити різні моделі, та проконсультуватися в менеджера магазину стосовно першого запуску та налаштування пристрою.