Фото: realno.te.ua
Власники приватних будинків та їх сусіди добре знають, що таке невчасно випорожнена вигрібна яма або дворовий туалет. Це – не тільки бридкий запах, а й пряма небезпека здоров’ю мешканців прилеглих будинків та загроза екології. Саме тому люди, про яких не часто згадують – асенізатори – виконують дуже важливу роботу.
Безумовно, зараз існують спеціальні біопрепарати та хімічні препарати, якими можна скористатися для розкладання продуктів людської життєдіяльності, але вони потребують певних умов і мають високу вартість. І часто-густо виклик професіоналів-асенізаторів, озброєних спеціальною технікою, є найкращим виходом зі становища.
Тим більше, що давно минули ті часи, коли асенізаторів називали золотарями (можливо, ця назва виникла з того, що вони вночі вивозили таке собі «золото» з нічних горшків) і на їх озброєнні були лише віз та лопати, а саме заняття з чищення вигрібних ям було малоприємним та доволі брудним.
Сучасні можливості професіоналів
Сподіваємося, ніхто не буде заперечувати, що зараз питання збереження чистоти, будь то сільська місцевість або місто, має колосальне значення – адже це питання здоров’я населення: у разі його порушення загроза інфекційно-кишкових захворювань виникає в дуже короткий час.
Саме тому асенізації потрібно приділяти постійну увагу, а сучасні асенізатори – це добре оснащені професіонали, і переконатися в цьому можна хоча б на цьому сайті: https://kievspecteh.com/catalog/assenizatory. Тут можна дізнатися про те, який вигляд повинна мати сучасна асенізаційна (вакуумна) спецмашина. Також ви можете побачити, що сучасні вакуумні машини можуть мати продуктивність насосів від 240 кубометрів на годину до 3 000, а глибина всмоктування може складати від 4,5 до 17 метрів. Вони оснащені цистернами різного об’єму – від 3,9 кубометра до 18, що дає можливість оперативно вивезти нечистоти до місця утилізації.
Такі машини можуть не тільки викачати вміст вигрібних ям та очистити від побутових відходів, але й відкачати септики, очистити дворовий туалет, а також піско- та жировловлювачі.
Також фахівці можуть відкачати воду та очистити засмічення вашої дворової каналізації – відстійників, котлованів, колодязів.
Частота очищення вигрібної ями, безумовно, у різних господарствах різна. Одна справа – дачний будинок, яким родина користується тільки в теплу пору року, а інша – приватний будинок для великої родини, яка має присадибне господарство.
Технічні умови влаштування вигрібної ями для виклику асенізаторів
Вигрібна яма на вашій садибі повинна бути розташована таким чином, щоб вона мала вільний та безперешкодний під’їзд асенізаторської машини.
Її глибина повинна бути не більше певної кількості метрів, про що треба повідомити при замовленні – інакше шланг від насоса машини не зможе дістати до дна вигрібної ями.