Нові стандарти безпеки в ноутбуках: захист ваших даних у цифровому світі

Promo

Ноутбуки стали невід’ємною частиною різних сфер життя. На них зберігається багато важливих даних:

  • особисті відомості, фото та відео з важливими моментами життя;
  • робоча інформація, в тому числі конфіденційна;
  • матеріали для навчання тощо.

Щоб ці дані не були втрачені та не стали доступними зловмисникам, варто забезпечити їх правильне зберігання. Для цього існують різні способи.

Фізичний захист ноутбука

Майже в будь-якій моделі передбачено автоматичне блокування екрана під час закриття пристрою або за відсутності активності впродовж деякого часу. Параметри блокування легко налаштувати самостійно. Для розблокування потрібно ввести пароль. Також існують сучасніші способи фізичного захисту пристрою від стороннього вторгнення.

Наприклад, можна ноутбук купити (Харків) зі сканером, який ідентифікує користувача за відбитком пальця. Такі рішення реалізовані в MacBook Air M1 та M2, Asus ZenBook 14, Lenovo ThinkPad, Acer Swift 3 та 5. В моделі Dell XPS 13 сканер вбудований в кнопку живлення. Це зручно та економить час, тому що сканування відбувається відразу в момент включення ноутбука.

Відбиток пальця унікальний і підробити його неможливо, тоді як будь-який, навіть найскладніший пароль вдасться підібрати сучасними методами зламу. Також захистити ноутбук допоможуть:

  • сканер розпізнавання обличчя;
  • дистанційне блокування за допомогою смартгодинника;
  • двофакторна автентифікація.

ноутбук захист

Програмні засоби захисту інформації

Головною інновацією 2024 року стало застосування в ноутбуках штучного інтелекту. Це нововведення не лише розсунуло межі можливостей пристроїв, але й посприяло зміцненню захисту даних. Лідером у цій сфері залишається компанія Apple, але й інші виробники працюють в цьому напрямі.

Наприклад, у ноутбуки Samsung нового покоління Book 4 Pro, Book 4 Ultra та Book 4 Pro 360 вбудували чип безпеки Samsung Knox. Це власна система бренду, яка виконує шифрування даних та миттєво реагує на загрози. Вона вже добре зарекомендувала себе в мобільних пристроях.

Досі залишаються ефективними старі надійні методи:

  • регулярне та своєчасне оновлення операційної системи та програмного забезпечення;
  • встановлення патчів, що автоматично шукають та усувають уразливості;
  • застосування антивірусного ПЗ — додаткового або встановленого на ноутбук.

Для відновлення інформації у разі зламу або викрадення ноутбука важливо робити резервні копії важливих даних. Зберігають їх на знімних носіях або у хмарному сховищі. Захистити інформацію, розташовану на «хмарі», також можна за допомогою технологій штучного інтелекту — наприклад, Microsoft Security Copilot.

З розвитком інтернету та інформаційних технологій зростає також рівень кіберзагроз. Тому нехтувати будь-якими засобами захисту не варто. Також існує тенденція, що лідери галузі виробництва комп’ютерної техніки суттєво відірвались від інших виробників у сфері безпеки даних. Якщо це важливо, під час вибору ноутбука варто віддавати перевагу новим розробкам відомих брендів.