Що призначають лікарі при холециститі
PromoДля лікування холециститу використовують різні методи. Гастроентеролог призначає обстеження, прописує дієту та жовчогінні препарати. Часто до схеми лікування додаються антибіотики та спеціальні ферменти, що допомагають налагодити травлення. Якщо лікування не розпочати вчасно, запалення може поширитись і на органи, що розташовані поруч.
Вчасно поставлений діагноз дозволяє розпочати комплексне лікування холециститу якомога раніше. Усі необхідні препарати можна купити в «Аптеці Доброго Дня», відвідавши найближче до будинку відділення, або замовити ліки онлайн з доставленням додому.
Для чого в організмі потрібна жовч
Жовчю називають секрет, що безперервно виробляється клітинами печінки. Через жовчні протоки вона потрапляє у жовчний міхур, де й накопичується у необхідній кількості. У процесі травлення вона потрапляє у 12-палу кишку, де допомагає розщеплювати жири для кращого всмоктування у кров та сприяє перетравленню їжі.
Жовч має знезаражувальні властивості та сприяє виведенню токсинів, знижує ймовірність виникнення кишкових інфекцій, покращує рухову активність кишківника. Порушення у роботі жовчного міхура миттєво відбиваються на організмі людини. Зрозуміти це можна за такими ознаками:
- гіркота та сухість у роті;
- блювання;
- нудота;
- порушення випорожнень;
- біль у правому підребер'ї;
- часта відрижка;
- тяжкість у кишківнику;
- підвищена стомлюваність;
- порушення сну.
Внаслідок застою жовчі розвивається жовчнокам'яна хвороба, порушується робота ШКТ, виникає авітаміноз, а у важких випадках — цироз печінки.
Гастроентерологи успішно справляються із застоєм жовчі на ранніх стадіях захворювання. Після проведення обстеження лікар виписує необхідні ліки, зокрема жовчогінні.
Як працюють жовчогінні препарати
До цієї категорії лікарських засобів відносять препарати, що стимулюють утворення жовчі та її відтік у кишківник. Жовчогінні зазвичай призначають при патологіях, що супроводжуються застоєм жовчі або недостатністю її утворення. Безконтрольно такі ліки приймати не можна, тому що вони мають низку особливостей:
- впливають на слизову оболонку ШКТ;
- посилюють диспептичні явища;
- можуть викликати звикання;
- мають проносний ефект, тому їх не можна вживати при ентериті або хворобі Крона.
Усі жовчогінні препарати поділяються на холекінетики, що стимулюють рух жовчі, та холеретики, що підсилюють її вироблення. Існують також ліки, що мають комбінований вплив, тому призначати препарат має лікар. У «АДД» можна купити будь-які засоби, прописані гастроентерологом. Обирати їх самостійно не рекомендується.
Вживання жовчогінних засобів без консультації з лікарем може бути небезпечним. Якщо у жовчному міхурі є камінці чи пісок, такі препарати можуть спровокувати їхній рух. Якщо пісок зазвичай виходить самостійно, то камені можуть закоркувати жовчну протоку — тоді буде потрібна негайна операція.