Що таке реставрація зубів і коли вона потрібна?
PromoЕстетична (інші назви – косметична, художня) реставрація – метод, який дозволяє за допомогою синтетичних матеріалів усунути вроджені та набуті дефекти, відновити природну структуру зубів та повернути колишню функціональність. Що таке реставрація передніх зубів? Відновлення зони посмішки з використанням вінірів чи композитних пломб. Для реставрації молярів знадобляться коронки чи імпланти.
Робити нарощуванння зубів у Дніпрі та відновити естетику зубних рядів запрошує стоматологія ДантистЪ. Послугу надає досвідчений лікар-стоматолог-ортопед Литвин Михайло Миколайович, додаткову інформацію ви знайдете на сторінці лікаря. Саме від професіоналізму фахівця залежить остаточний результат ювелірної роботи з відновлення зубних рядів. За найменшої похибки новий зуб відрізнятиметься від інших, що несприятливо позначиться на зовнішності.
Показання до реставрації
Чи варто робити реставрацію зубів?
Художнє відновлення рекомендовано, якщо є:
- уроджені аномалії;
- зміна кольору емалі;
- невеликі патології прикусу;
- міжзубні щілини;
- часткове руйнування зуба, тріщини та сколи;
- пошкодження раніше встановленої пломби;
- дефекти емалі каріозного та некаріозного походження;
- надмірне стирання.
Види відновлення
Як роблять реставрацію зубів? Існує 2 способи відновлення зубної структури: прямий та непрямий.
При прямій реставрації всі маніпуляції виконують за одне відвідування у ротовій порожнині. Для відновлення використовують високоякісні композитні матеріали, які твердіють під впливом світла. Вони точно відповідають відтінку емалі і дуже добре підходять для відновлення як бічних, так і передніх зубів.
При непрямому способі знадобиться кілька разів відвідати стоматолога, оскільки основні роботи виконують поза ротовою порожниною. Протези виготовляють по зліпку в зуботехнічній лабораторії.
Оптимальний метод реставрації стертих зубів вибирає стоматолог залежно від проблеми.
Як роблять реставрацію
Прямий спосіб
Включає такі етапи:
1) Підготовка
Спочатку стоматолог виконує гігієнічне чищення. Потім за шкалою відтінку він визначає природний колір емалі і підбирає відповідний відтінок композита.
За необхідності лікар препарує тканини: висвердлює каріозні ділянки, видаляє стару пломбу, проводить депульпування (витягує нерв), чистить канали, пломбує та обточує зуби.
2) Відновлення
На зубну поверхню пошарово наносять фотополімерну пломбу, закріплюючи за допомогою спеціальної лампи.
3) Моделювання
Стоматолог, використовуючи шліфувальні та полірувальні інструменти, вирівнює зубну поверхню, надає їй гладкості і блиску. В результаті зуб набуває остаточної форми і відновлює правильний прикус.
Непрямий спосіб
Для виконання косметичної реставрації в клініці ДантистЪ використовують 3 види протезів:
- Вініри – тонкі пластини з кераміки, які закріплюють на зовнішній стінці зуба. Використовують для реставрації зони посмішки.
- Коронки – протези у формі ковпачка, які підходять для реставрації як передніх, так і жувальних зубів.
- Імплантат – штучний корінь, який вставляють у щелепну кістку при втраті зубної одиниці.
Після підготовчих робіт стоматолог робить зліпки, які передає до зуботехнічної лабораторії. Через кілька днів, коли протез буде готовим, лікар установлює його в порожнину рота.