Телевізор QLED проти OLED — у чому різниця і що краще?
PromoКожна з абревіатур вказує на тип екрана, в основі якого лежить унікальна технологія.
Якщо говорити коротше, матриці OLED працюють на технології органічних світлодіодів, а матриці телевізора QLED https://samsungshop.com.ua/tv-audio/tv-set/tip_tip-qled/ — на технології квантових точок. Для людей, які не надто розуміються на техніці та електроніці, це мало про що говорить, тож пропонуємо розібратися докладніше — чим відрізняються ці дисплеї та який із них краще обрати.
Технологія OLED — у чому її особливості?
Екрани телевізорів, ноутбуків, планшетів або смартфонів, які належать до категорії OLED, працюють на основі технології органічних світлодіодів. Електроенергія проходить безпосередньо через діоди, які світяться самі, не потребуючи додаткового підсвічування.
Сама технологія була винайдена компанією Кодак ще у вісімдесятих роках, але телевізори з такими екранами з'явилися значно пізніше, склавши успішну конкуренцію моделям з LED-екранами. Оскільки кожен піксель в OLED є окремим джерелом світла, такі екрани набагато точніше передають кольори та відтінки, забезпечують чудову контрастність. Крім того, вони споживають менше енергії і виробляються більш тонкими, оскільки в корпус не потрібно вбудовувати додаткове підсвічування.
Особливості QLED-технології
Екрани цієї категорії оснащуються світлодіодним підсвічуванням на квантових точках, здатних випромінювати ті чи інші кольори залежно від своїх розмірів. Технологію QLED було винайдено в дев'яностих роках, але перший екран на її основі вдалося створити тільки через 20 років. Виробником інновації стала південнокорейська компанія Самсунг, яка взяла РК-дисплей і розмістила між ним і діодною панеллю нанофільтр у вигляді металевої плівки на базі квантових точок.
Що ж це таке — «квантові точки»? Так називають дуже маленькі кристали, діаметр яких вимірюють атомарними одиницями. Залежно від своїх розмірів ці кристали можуть випромінювати різні кольори. Досить довго ніхто не знав, як застосувати цю технологію на практиці, проте екрани компанії Самсунг стали справжнім проривом, оскільки дали змогу отримувати яскравіші кольори та насиченіші відтінки. Однак, якщо говорити про суть технології QLED, вона є більш просунутим варіантом LCD, який відрізняється розширеним охопленням кольорів.
Яка технологія краща?
Варто відразу сказати, що за більшістю критеріїв технологія органічних світлодіодів перевершує можливості технології квантових точок. Однак під час порівняння потрібно враховувати також і особисті пріоритети користувача.
Відзначимо деякі параметри для порівняння:
- Швидкість відгуку. Пікселі OLED дуже швидко змінюють кольори, не залишаючи жодних слідів у динамічних сценах.
- Контрастність. Екрани OLED забезпечують кращу контрастність і глибший чорний колір.
- Кути огляду. За цим параметром знову виграє OLED, оскільки з будь-якого кута огляду його діоди не змінюють відтінки.
- Передача кольору. Екрани QLED точніше передають відтінки, забезпечуючи хорошу яскравість і насиченість.
Знаючи особливості та переваги обох технологій, ви з легкістю виберете для себе відповідний варіант!