Види резервуарів для зберігання пального та нафтопродуктів
PromoВ якості основного обладнання для зберігання рідкого палива та нафтопродуктів сьогодні використовуються спеціальні резервуари. Така інженерна конструкція поєднує в собі герметичну ємність і комплект додаткового оснащення. Різноманіття модифікацій, яке пропонує вітчизняний виробник за адресою https://petroline.ua/rezervuari-dlya-palnogo/, дозволяє придбати модель для будь-якого об'єкта, будь то нафтобаза, комерційна АЗС чи приватне підприємство. Головне, щоб обране обладнання відповідало цілям використання та умовам експлуатації.
Принцип роботи
Резервуар для пального – це велика ємність, виготовлена в формі циліндричної бочки або цистерни. Для її заправки передбачена заливна лінія. Роздача рідини відбувається через випускні патрубки, до якого підключається паливороздавальна колонка. Для перекачування пального використовуються насоси занурювального або поверхневого типу, адаптовані для роботи з різними видами ПММ.
Великі резервуари додатково комплектуються технологічними патрубками для встановлення контрольно-вимірювальної апаратури (лічильники, манометри). Також в перелік стандартного оснащення входять рівнеміри, шарові крани та інші пристрої. Для проведення регулярного обслуговування в конструкції є люк з майданчиком, до якого персонал може дістатись по драбині.
З метою дотримання норм протипожежної безпеки паливні резервуари оснащують заземленням, вентиляцією та іншими засобами захисту. Для запобігання замерзання рідини взимку ємність може додатково комплектуватись зовнішнім утепленням і автоматичним кабельним підігрівом.
Основні типи ємностей для палива
Сучасний асортимент резервуарів дуже різноманітний. Всі види наявних у продажі ємностей однаково підходять для зберігання, транспортування та роздачі палива. Але вони відрізняються між собою такими технічними параметрами:
- Об'єм. Для транспортування дизельного палива і бензину призначені невеликі бочки, по типу представленої на сторінці https://petroline.ua/ru/metaleva-bochka-200l/, та єврокуби на 1000 л. Для стаціонарного зберігання випускаються резервуари об'ємом 3 000 - 75 000 літрів.
- Розміщення. Наземні моделі встановлюються на ложементи (ноги) на відкритому майданчику з фундаментом. Підземні резервуари монтують в котловані на бетонній плиті, куди їх завантажують підйомною технікою за допомогою спеціальних провушин.
- Матеріал. Пластикові ємності використовують переважно для мобільних АЗС. Металеві резервуари із листової сталі с захисним фарбовим покриттям застосовують на приватних та комерційних автозаправках, а також на підприємствах та нафтобазах.
- Тип конструкції. Одностінна ємність для палива є універсальною і призначена для наземного встановлення. Двостінні резервуари з додатковим міжстінним простором під тиском більш надійні і міцні, тому їх використовують для підземного розміщення.
- Орієнтація. Горизонтальні ємності підходять для використання на різних по площі об'єктах. Вертикальні моделі застосовують у випадках, коли підприємству треба розмістити велику кількість палива на відносно малій території.
Тип та основні характеристики паливного резервуара визначаються потребами покупця. При зверненні до виробника сьогодні можна як придбати готову ємність з усім необхідним оснащенням, так і замовити її індивідуальне виготовлення за наданими кресленнями.