«Зелена картка» – обов'язковий поліс страхування, з яким можна виїздити за кордон
PromoАвтомобілізація – це процес, котрий йде закономірно ще з часів появи перших автомобілей. З тих пір їхня кількість невпинно росте, і це має свої наслідки. Один із таких наслідків – це те, що кількість дорожньо-транспортних пригод наразі набагато більша, ніж було раніше. Мова йде тільки про ДТП з автомобілями. З цього виплив інший наслідок: проблема з виплатою коштів зі сторони винуватця третім особам, котрі постраждали в аварії. Проблема виникла через те, що у винуватця ДТП цих коштів може не бути взагалі. І в такому випадку терміт виплати компенсацій може розтягнутися на роки, а цього постраждалі в ДТП не хочуть.
Тому в Україні на законодавчому рівні встановили обов'язкове автострахування – ОСЦПВ. Але українські водії на автомобілях з українською реєстрацією ризикують з власної вини потрапити в ДТП не тільки в Україні, а ще й за кордоном. А там українська автоцивілка не діє. Для таких випадків також придумана страховка – на міжнародному рівні. І вона носить назву «Грін карта» або «Зелена карта». Це аналог української автоцивілки (полісу ОСЦПВ), котрий діє у ряді країн.
Фактори, на які необхідно звертати увагу при оформленні «Зеленої карти»
Оформлення даного виду обов'язкового страхування для виїзду за кордон – це справа серйозна, й вона потребує певної уваги. Є ряд моментів, на які необхідно звертати увагу при оформленні даного документа. Серед них виділяють такі:
- Якщо мова йде про електронний варіант полісу, то його можна придбати в будь-якій точці світу. Наразі проблем із цим немає. Електронний варіант так само діє, як і паперовий аналог.
- Паперовий варіант документу також можна купити в будь-якій точці світу. Далі йде доставка поліса поштою до покупця. Доставка можлива як по Україні, так і за кордон.
- Якщо представники поліції зупинять за кордоном українського водія на машині з українськими номерами та попросять пред’явити «Зелену карту», а автовласник надасть електронну версію документа, то поліцейські зможуть перевірити на відповідному українському сайді достовірність даного договору. Також вони зможуть це зробити після того, як відсканують QR-код.
- Українські органи радять автовласникам, що прямують за кордон на власних автомобілях з українською реєстрацією, роздрукувати поліс. Так буде зручніше всім.
Важливо розуміти, що ціна на страховку в даному випадку є уніфікованою. Тобто всюди буде одна й та сама ціна. Усе залежить лише від типу полісу. А якщо автовласникові пропонуватимуть поліс за меншою ціною, то це шахраї, а сам поліс – підробка. А за підробку документів за кордоном відповідальність велика.
Фактори, які впливають на ціну «Зеленої карти»
На вартість «Грін карти» впливає кілька факторів. Основними серед них є такі:
- Вид транспортного засобу. Тут мова йде про легкові автомобілі, вантажні, автобуси тощо.
- Дату, в яку автовласник планує покинути межі України.
- Терміни, на які дана поїздка за кордон розрахована.
Це основні фактори, від яких залежить, у яку суму автовласникові обійдеться даний страховий поліс.