Скільки ВПО проживає у Балаклійській громаді
У Балаклійській громаді Ізюмського району зареєстровано 5968 внутрішньо переміщених осіб, з яких 1055 осіб – діти від нуля до 18 років, 2285 – люди у віці від 18 до 59 років, 2628 – пенсіонери.
Про це медіа «Слобідський край» розповів очільник Балаклійської МВА Віталій Карабанов.
Внутрішні переселенці, зареєстровані у громаді, отримують гуманітарну та медичну допомогу, зокрема медикаменти за державною програмою «Доступні ліки», юридичну консультацію та психологічну підтримку.
– Ми створюємо всі умови, аби люди з прифронтових територій якнайшвидше адаптувалися до життя в нашій громаді. Так, Центр зайнятості допомагає з працевлаштуванням, перенавчанням і підвищенням кваліфікації. Наразі на обліку в Центрі перебувають 84 безробітні з числа ВПО, – зазначає Віталій Карабанов.
Серед переселенців, які знайшли прихисток у Балаклійській громаді, є люди з потребами в сторонньому догляді. Таких на сьогодні 68 людей. Співробітники територіального центру соціального обслуговування беруть на себе догляд за ними вдома, надають безкоштовні швацькі та перукарські послуги, а також – з дрібного ремонту житла.
– У відділенні денного перебування терцентру зареєстровані десятеро переселенців, які беруть активну участь у різних заходах. Вони навчаються користуватися гаджетами, відвідують гуртки, наприклад, гурток оздоровчої гімнастики «Активне довголіття». Ці люди є учасниками арт-терапії та психологічних тренінгів, свої творчі здібності показують у гуртку «Палітра ідей», відвідують літературні заходи та гуртки читання, – розповідає Віталій Карабанов.
Раніше ми писали, що за роки повномасштабного російського вторгнення населення Дергачівської громади зменшилося майже удвічі. На прикордонних територіях є населені пункти, де взагалі немає жителів.
Також нагадаємо, що ХАБи для ВПО з Харківщини відкрито в п’яти областях України.
Читайте також:
Скільки внутрішньо переміщених осіб залишається у Берестині