Безпека та інклюзія: як у Піщанці діти повертаються за парти
У Піщанській гімназії Берестинської громади облаштоване укриття, що дозволило перевести на змішану форму навчання з початку половину, а згодом всіх учнів.
Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» розповіла директор Піщанської гімназії Світлана Сливка-Власова.
В укритті гімназії заняття проходять у шести навчальних класах. Тут організоване водопостачання, вентиляція, є актова зала, невелика їдальня та санітарні служби. У низці приміщень триває ремонт.
– На змішану форму навчання ми вийшли 9 вересня 2024 року. Тиждень у нас була адаптація для переходу з дистанційного на змішане навчання – батьківські збори, підготовка приміщень, усе інше. Спочатку на змішану форму навчання вийшли не всі діти – половина, 124 учні. На сьогоднішній день усі 270 школярів на змішаному навчанні. З ними працюють 22 педагоги, – розповідає Світлана Сливка-Власова.
Заняття у змішаному форматі відбуваються безпосередньо у школі та дистанційно.
– Дистанційно заняття можуть бути синхронно та асинхронно. В очному форматі проходять перші п’ять уроків, шостий та сьомий – дистанційно в асинхронному форматі, поки діти доберуться додому. Старші класи один день займаються дистанційно, за екранами, поки молодші класи на уроках у школі. Наступного дня старші класи на уроках у школі, молодші – дистанційно, – говорить Світлана Сливка-Власова.
Як зазначила керівниця навчального закладу, цього року до школи пішли 26 першокласників. У двох випускних дев’ятих класах навчаються 24 дитини. Також у школі три інклюзивні класи.
На уроки школярі Піщанської гімназії приїжджають шкільним автобусом.
– Шкільний автобус починає рух із сьомої ранку. У нас велике село, тож автобус робить три рейси, щоб підвезти дітей, і так само три – щоб доставити їх по домах. На підвезенні майже всі діти, – повідомила директор гімназії.
Надолуження освітніх втрат відбувається за допомоги освітнього центру «Вулик», діти відвідують заняття з математики, української і англійської мов та історії України. Також неурядова організація «Людина в біді» допомогла організувати заняття для учнів старших класів.
Про досвід запровадження змішаної форми навчання у школах Сахноівщинської громади читайте у матеріалі «Слобідського краю».
Читайте також:
У Харкові відкрили другу підземну школу