Життя в умовах війни: Безлюдівська громада допомагає фронту та підтримує мешканців
Громади на зв'язкуПопри війну Безлюдівська громада продовжує розвиватись, працювати та допомагати захисникам.
Підтримка військових
Від самого початку повномасштабного вторгнення Безлюдівська громада активно долучилася до підтримки Збройних Сил України. Жителі збирають кошти на закупівлю військової амуніції, засобів першої допомоги, транспорт та інший військовий реманент і спорядження. Діти передають українським захисникам листи та малюнки.
– Найбільшим прагненням кожного з нас є мир в Україні. Ми допомагали й допомагатимемо нашим воїнам здобувати Перемогу стільки, скільки потрібно. Багато мешканців громади стали на захист країни. У нас затверджена Програма фінансової підтримки військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань, спрямована на покращення матеріально-технічного забезпечення частин і підрозділів. Адже завдяки нашим мужнім воїнам маємо змогу працювати та розвиватися з урахуванням обставин, що склались на теперішній час, – каже Безлюдівський селищний голова Микола Кузьмінов.
Крім того, затверджено Програму підтримки військових, які боронять Україну, та членів їх сімей. Зокрема, вона забезпечує виплату одноразової матеріальної допомоги пораненим військовослужбовцям, допомогу в сумі 30 000 гривень особам, які будуть прийняті на військову службу за контрактом і по мобілізації, безкоштовне оздоровлення та відпочинок дітей із сімей військовослужбовців, надання матеріальної допомоги до Дня Захисників і Захисниць України та підтримку родин загиблих військовослужбовців.
Допомога ВПО
Від початку широкомасштабного вторгнення рф Безлюдівська громада стала прихистком для багатьох внутрішньо переміщених осіб. Людям, які втратили рідну домівку, надається вся необхідна інформація щодо розв’язання нагальних проблем (державних соціальних допомог, влаштування дітей до закладів освіти, отримання медичної допомоги тощо). Вимушені переселенці, які потребують підтримки, мають змогу скористатися соціальними послугами, такими як домашній та паліативний догляд, консультування, представництво інтересів у різних інстанціях, соціальна адаптація та інше.
Гуманітарна допомога вимушеним переселенцям від ГО «Я врятований»/фото: Безлюдівська селищна рада
Завдяки співпраці Безлюдівської громади з благодійними фондами людям видають продуктові набори, засоби гігієни та реабілітації, індивідуальні засоби медичного призначення. В особливих випадках (наприклад, після проведення складних операцій) на вирішення соціально-побутових питань надається матеріальна допомога.
Центр надання соціальних послуг
Під час війни особливої уваги потребують вразливі верстви населення. З метою підтримки малозабезпечених сімей, пенсіонерів, осіб з інвалідністю та осіб, які опинилися в складній життєвій ситуації, при Безлюдівській селищній раді створено Центр надання соціальних послуг. Там функціонують три структурні підрозділи: відділення соціальної допомоги вдома, відділення соціальної роботи та відділення соціальної згуртованості й самозарадності.
Серед соціальних послуг, що їх надає Центр, зокрема, консультування, інформування, соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, супровід сімей, де виховуються діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування, екстрене (кризове) втручання, соціальна адаптація.
У громаді затверджено Програму адресної допомоги та надання матеріальної підтримки на лікування, вирішення соціально-побутових питань мешканцям громади, які перебувають у складних життєвих обставинах. Коштом місцевого бюджету фінансуються видатки на надання пільг з оплати послуг зв’язку окремим категоріям громадян, на компенсаційні виплати за проїзд автомобільним і залізничним транспортом пільговиків, на забезпечення соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам і дітям з інвалідністю та хворим, які не здатні до самообслуговування та потребують сторонньої допомоги.
Крім фінансової підтримки, значна увага в громаді приділяється належному рівню спілкування та надання консультацій її мешканцям з різних соціальних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших питань.
Психологи МБО «СОС Дитячі містечка» Україна провели арт-терапевтичне заняття для дітей мешканців громади та ВПО/фото: Безлюдівська селищна рада
Інформацію про доступні соціальні послуги можна отримати на особистих прийомах громадян у відділі соціального захисту населення та Центрі надання соціальних послуг, на сайті Безлюдівської селищної ради, в соціальній мережі Facebook, а також з інформаційних стендів і плакатів.
Медичні програми
У громаді затверджені декілька медичних програм: боротьби із захворюванням на туберкульоз для придбання препарату туберкулін; регіональна програма для придбання препаратів для онкологічних хворих; програма лікарського забезпечення мешканців, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання; з надання адресної грошової допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю, а також Програма вдосконалення лікарського забезпечення пільгових категорій населення Безлюдівської селищної ради.
– Незважаючи на війну, жителі громади повинні мати якісні медичні послуги та підтримку на лікування. Ми намагаємося робити для цього все можливе з урахуванням ситуації та фінансування, яке зараз можемо забезпечити, – каже Безлюдівський селищний голова Микола Кузьмінов.
Співпраця з благодійними фондами
Безлюдівська громада активно співпрацює з гуманітарними організаціями, в тому числі у напрямах підтримки незахищених верств населення, організації просвітницьких лекцій, тренінгів і дозвілля як для дітей, так і для людей поважного віку (майстер-класи, арт-терапія та інше). Також благодійники допомагають із забезпеченням людей засобами реабілітації, гігієнічними та продуктовими наборами.
Нещодавно в селищі Хорошеве завдяки співпраці селищної ради з благодійною організацією «Благодійний фонд «РЕСКЬЮ НАУ» відкрили безпечний простір «Літокрил». Його діяльність буде спрямована на підтримку дітей і їх батьків. Тут можна безкоштовно отримати допомогу кваліфікованих психологів; поринути в арт-терапію, ігри та заняття, що допоможуть зняти напруження та тривожність; відвідати корисні лекції, майстер-класи, вистави від запрошених гостей, а також навчальні, творчі та спортивні заняття для дітей.
У громаді відкрили безпечний простір «Літокрил»/фото: Безлюдівська селищна рада
– Сьогодні як ніколи ми повинні підтримувати один одного. Створювати умови, щоб люди не виїжджали, а залишалися в громаді. Допомагати дітям реалізовувати себе. Адже війна вкрала у них дитинство та можливість відвідувати дитсадочки й школи. Тому щиро вдячний всім, хто допомагає нашій громаді. Вдячний воїнам, завдяки яким маємо можливість жити й розвиватися. Віримо в нашу Перемогу й довгоочікуваний мир, – говорить Безлюдівський селищний голова Микола Кузьмінов.
Раніше ми писали, що у Безлюдівській громаді 11 вересня відбулися заходи, на яких представники ХВВБ «Фонду допомоги жертвам насилля» розповідали мешканцям громади про особисту інформаційну безпеку.