Отримали безперебійне водопостачання: як у Біляївській громаді покращують благоустрій
Громади на зв'язкуНа початку весни у селі Роздолля Біляївської громади відбулася важлива подія. У населеному пункті замість старої водонапірної башти, що перебувала в аварійному стані, установили нову. Завдяки цьому в людей тепер є безперебійне водопостачання та хороший напір води, плюс економія за комунальні послуги.
Були потрібні кардинальні зміни
У Роздольському старостинському окрузі, до якого входять села Роздолля, Крюкове, Шульське та селище Краснопавлівське, зараз проживає близько 900 людей. Десь 40 % цього населення – це жителі центру старостату, села Роздолля. Їх забезпечують водою три водонапірні башти. Дві знаходяться в нормальному стані, третя – в аварійному. За словами старости Роздольського округу Наталії Курдюмової, останніми роками башта протікала, через що була втрата води.
– Сильно башта протікала минулого року. Біляївська сільська рада одразу зреагувала на це: пробували заварити, але не виходило. Вона як решето: багато невеличких дірок, з яких потихеньку витікає вода. Це втрата енергоносіїв, оскільки насос качає, а вода до людей не доходить. Так загалом у нікуди виливалося небагато води, але витрати на електроенергію лягали на населення, більшість з якого в Роздоллі – пенсіонери, – каже староста.
Тож питання треба було вирішувати кардинально, замінивши башту, яку зробили ще в 1978 році, на нову.
– Звісно, були звернення від жителів Роздолля. Вони телефонували, цікавилися, коли щось зміниться, але не сварилися, розуміючи ситуацію в країні. Люди самі бачили, що башта стара, її постійно ремонтують. Люди сподівалися, що за можливості башту замінять, оскільки вони довіряють Біляївському сільському голові Олександру Різнику. До об’єднання громади він був очільником Роздольської сільської ради. Населення знає: він «золоті гори» не обіцяє, але реально те, що в його силах, робить, – говорить Наталія Курдюмова.
Так вийшло і цього разу. Минулого року відділом житлово-комунального господарство Біляївської сільської ради було придбано водонапірну вежу Рожновського 25 м3. З місцевого бюджету на це виділили 453 тисячі гривень. Силами працівників відділу житлово-комунального господарства та благоустрою сільської ради і ТОВ «Укргідромонтаж» роботи зі встановлення та підключення були виконані у березні.
– Старою баштою люди користувалися десятиліттями, вона не підлягала ремонту. Тому депутатським корпусом сільської ради було підтримано рішення про виділення коштів на замовлення нової. Тепер у жителів Роздолля є безперебійне водопостачання. З’явився хороший напір води: люди можуть вільно прати, не переймаючись, що напір може зменшитися. Плюс – по березню вже бачимо економію світла. Люди задоволені, і це найголовніше, – підкреслює Біляївський сільський голова Олександр Різник.
У Роздоллі коштом місцевого бюджету встановили нову водонапірну башту замість старої, якій було понад 40 років/Фото: Біляївська сільська рада
Тепер, після заміни вежі, у найближчих планах жителів старостату – активно займатися благоустроєм: прибиранням території та кладовищ, ремонтом пам’ятників тощо.
Оновлення комунальної техніки
Узагалі один з головних пріоритетів Біляївської територіальної громади – благоустрій території, боротьба зі стихійними звалищами, прибирання узбіччя доріг. Відділ житлово-комунального господарства та благоустрою сільської ради і Первомайське управління Лозівської філії Харківського обласного центру зайнятості уклали договори на проведення громадських та суспільно корисних робіт. Упродовж року в ТГ працюватимуть робітники з благоустрою для підтримки та приведення її території до належного стану.
У березні 2024 року в старостинські округи Біляївської громади завезли пісок на дитячі майданчики та кладовища. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям сільгосппідприємств, що працюють на цій території, старост округів та керівництва громади.
У старостати Біляївської громади завезли пісок на дитячі майданчики та кладовища/Фото: Біляївська сільська рада
Біляївська громада не забуває й оновлювати автопарк комунальної техніки, на що, за словами Олександра Різника, минулоріч пішло п’ять мільйонів гривень. За ці кошти придбали екскаватор-навантажувач, три автомобільні причепи та тракторний самоскидний причіп. Нова техніка значно покращила якість надання комунальних послуг населенню.
Також на початку лютого 2024 року було ухвалено рішення про співпрацю з АТ «Укргазвидобування», завдяки чому буде реалізований сумісний проєкт. Як розповідає начальник відділу житлово-комунального господарства та благоустрою Біляївської сільської ради Олександр Єднак, мова йде про купівлю автовишки.
– Орієнтовно влітку цього року вона буде у нас. Це універсальна техніка: для обслуговування вуличного освітлювання та висотних робіт. Зараз автовишки в нас немає, тож винаймаємо її. Коли з’явиться власна, для місцевого бюджету це буде економія коштів, а для людей – більш оперативне реагування на ту чи іншу ситуацію, – пояснює Олександр Єднак.
За словами Олександра Різника, головною проблемою в громаді залишається стан доріг у населених пунктах. Минулоріч сільська рада активно займалася поточним ремонтом дорожнього покриття, на це було виділено 3 мільйони 700 тисяч гривень.
– Звісно, наразі найголовніший пріоритет – це допомога ЗСУ. На кожній сесії виділяємо на потреби військових частин, що до нас звертаються. Наразі у цьому році вже виділили півтора мільйона гривень. Однак паралельно займаємося і покращеннями життя в громаді. Рухаємося вперед, віримо в ЗСУ і гуртом робимо нашу громаду доглянутою та комфортною для життя, – зазначає Біляївський сільський голова Олександр Різник.
Нагадаємо, у селі Савинської громади встановлять нову водонапірну вежу.
Також ми розповідали, що весняна толока розпочалась у Печенігах, а у Старосалтівській громаді «Армія відновлення» прибирає узбіччя доріг та біля зупинок.