Ще в одній громаді Харківщини оголосили евакуацію

04.04.2022 19:16 Борова
Борівський селищний голова Олександр Тертишний оголосив евакуацію жителів громади.

За словами Олександра Тертишного, в умовах воєнного стану було прийняте рішення про евакуацію населення Борівської селищної територіальної громади. 

«Хто має можливість виїхати власним транспортом, рекомендуємо виїхати! Селищною радою організовуються евакуаційні автобуси до евакуаційних поїздів у м. Краматорськ», – інформує Борівський селищний голова.

Повідомляється, що в першу чергу будуть евакуйовані жінки з дітьми, люди похилого віку та особи з інвалідністю.

  • Для того щоб виїхати з громади до населених пунктів Західної України, потрібно:

    1. Прийти до Борівської селищної ради з документом, що засвідчує особу, а також документами на дітей (свідоцтво про народження, паспорт і т.д.).

    2. Записатися на чергу до евакуації на 06.04.2022 року або іншу дату, яку буде додатково оголошено. Ситуація може змінюватися кожного дня.

    3. Тим, хто записався, буде повідомлено про місце збору та час відправлення із смт Борова до м. Краматорськ, де громадяни матимуть можливість безкоштовно відправитися евакуаційним потягом за декількома напрямками.

На сьогоднішній день регулярно подаються чотири евакуаційні потяги:

  • До Ужгорода близько 10:00 (через Слов’янськ, Лозову, Харків, Полтаву, Київ, Львів, Мукачево).
  • До Львова о 13:00 та 16:00 (через Слов’янськ, Лозову, Полтаву).
  • До Хмельницького з 15:00 до 16:00 (через Слов’янськ, Лозову, Харків, Полтаву, Київ, Вінницю).

За інформацією, маршрут слідування та час можуть змінюватися у зв‘язку з умовами воєнного часу.
Усім пасажирам необхідно прибути на станцію за дві години до відправлення, оскільки потяг може не тільки запізнитися, а й відправитися раніше.

На вокзалі у Краматорську щодня працюють волонтери, які здійснюють посадку пасажирів та надають допомогу маломобільним громадянам. Вони формують групи пасажирів і розсаджують по вагонах. До того ж без участі волонтерів ніхто не зможе потрапити у вагон.

Усі групи поділяються за віковою ознакою. Першочергово розсаджують сім’ї та групи з маленькими дітьми до п’яти років. Після цього – з дітьми від 6 до 16 років, і лише потім сідають дорослі. Сім’ю ніхто не розділятиме, а сама група формується за молодшою дитиною.

Посадка чоловіків призовного віку здійснюється за залишковим принципом. До того ж чоловіки мають бути готовими, що їх у будь-який момент можуть висадити, а на їхнє місце посадять матір із маленькою дитиною. За наявності документа про інвалідність та у супроводі неповнолітніх дітей чоловіків пропускають разом з першими групами.

Дорога до кінцевого пункту призначення триває понад добу. Буває, що потяги йдуть понад 30 годин. Тому, можливо, їхати доведеться сидячи у заповненому вагоні.

Крім того, в селищній раді закликають брати тільки найнеобхідніші речі: воду, ліки та їжу на дорогу. Обов’язково – документи і гроші. Ідеальний варіант – невеликий рюкзак та одна дорожня сумка. Домашніх тварин можна брати із собою: котів перевозять у переносках, а для великих собак потрібен намордник.

Олександр Тертишний наголосив, що волонтери, які працюють на залізниці, роблять це безкоштовно.

«Вони вам нічого не винні і нічим не зобов’язані. Вони допомагають у міру сил. Не намагайтеся підкупити волонтерів чи працівників залізниці. Замість поїзда ви можете опинитися у відділку поліції», – пише він.

Повідомляється, що нікого не посадять в транспорт без групи, що формується волонтерами.

Борівський селищний голова закликає тих, хто вирішив їхати, не відкладати до останнього моменту. До того ж мешканці громади мають бути готовими, що вони можуть не поїхати у запланований день. Потяги курсують максимально безпечним маршрутом  залежно від подій на фронті, тому волонтери не завжди знають маршрут проходження та станції для зупинок.

Також він зауважує, що безпечними можуть бути не тільки західні регіони країни, а й центральні, такі як Полтава, Вінниця, Кропивницький тощо. Крім того, у містах, які приймають переселенців зі сходу України, є можливість безкоштовного поселення тимчасово переміщених осіб. На вокзалах цих міст також працюють волонтери, які допомагають з розселенням, харчуванням, наданням гуманітарної допомоги.