Ситуація – вкрай важка: поліція показала, який вигляд має Борівська громада зараз (фото)
На сьогоднішній день безпекова ситуація у Борівській громаді Ізюмського району вкрай важка, поряд тривають активні бойові дії. А від самої Боровії до лінії фронту – менше 12 кілометрів.
Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Поліцію Харківської області.
До 2022 року в Борівській громаді проживало понад 15,5 тисяч людей. Сьогодні ж їхня кількість зменшилася до 3 тисяч, оскільки через близькість до лінії фронту та постійні атаки більшість населення виїхала.
Пошкоджена поліцейська автівка / Фото: Нацполіція
За останні місяці правоохоронцям вдалося вивезти з небезпечних територій близько 200 людей. А днями останню дитину евакуювали з території селища Борова. Раніше тут була оголошена примусова евакуація дітей, більше малечі в селищі немає.
Тих, хто залишився, поліцейські розшукують.
– За адресами практично знайти нікого неможливо, бо більшість будинків зруйнована і люди переїжджають хто до родичів, хто у вцілілі будинки. В основному не хочуть виїжджати літні люди. Не хочуть залишати нажите, – розповідають правоохоронці.
Наразі у Борівській громаді громаді на правому березі проживає близько 750 людей, на лівому – 2 тисячі. Найбільше людей залишилося у селі Піски-Радьківські – 770 людей, розповів начальник СВА Олександр Причин.
Мешканці прифронтової Борівської громади / Фото: Нацполіція
Старший дільничний офіцер поліції Юрій Ковальов розповів, що працює на дільниці, яка межує із зоною бойових дій. Іноді до громади проникають російські ДРГ.
– Один раз був службовець російської федерації, який пересувався на велосипеді в сторону Борової. Він маскувався під місцевого. Російська військова форма, а зверху цивільна куртка. Велосипед десь викрав у місцевих. Він пояснював, що колишній ув'язнений, підписав контракт. Був кинутий на штурм в районі села Колісниківка Куп'янської громади. З його слів, хотів здатись, – згадує поліцейський.
Ще один росіянин був затриманий у Боровій. Чоловік був у цивільному одязі та намагався купити продукти в магазині, розрахувавшись російською карткою. Обидва думали, що знаходяться в Луганській області.
Нагадаємо, процес евакуації відбувається через безкоштовну гарячу лінію. Повний перелік номерів, куди звертатися за допомогою та супроводом — дивіться тут.
Читайте також:
Біля кордону та під постійними обстрілами: як прифронтові громади Харківщини готуються до зими