«За людські питання – не проголосували»: у Циркунівській громаді відбулася скандальна сесія

28.07.2021 17:15 Циркуни
З понад 200 питань, які розглядалися на останній сесії Циркунівської сільради, депутати не підтримали третину. Більшість з них стосувалися земельних справ та, безпосередньо, місцевих жителів.

26 липня в Циркунівській сільській раді відбулася X сесія VIII скликання. На порядок денний було винесено понад 200 питань, з яких значна частина стосувалася земельної сфери. Зокрема, видачі дозволів на оформлення присадибних ділянок для жителів громади, які мали погодити місцеві депутати.

За словами голови Циркунівської сільради Миколи Сікаленка, робота в цьому напрямі у громаді ведеться вже давно. Проте сьогодні на території лишаються громадяни, які десятками років обробляють землю, але офіційно її не узаконили. Від цього недоотримує не тільки бюджет громади, а й сама людина, яка не має права власності на ділянку.

Як пояснила начальниця відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності Циркунівської сільської ради Ольга Пшенична, якщо людина обробляє земельну ділянку, яка приватизована, у бюджет сплачується земельний падаток.

‒ Є ситуації, коли люди користаються землею, але не можуть її узаконити. Таким чином, ми не можемо подати відомості до податкової інспекції та не отримуємо ці кошти. Це мінус не тільки для громади, а й для громадян. Адже земля за документами не їхня, і, відповідно, жодних дій з цими ділянками вони не можуть провести, зокрема й передати у спадщину, ‒ пояснила Ольга Пшенична.

Тому левова частина питань, які було винесено на минулу сесію сільської ради, стосувалася саме видачі дозволів на оформлення присадибних ділянок.

Проте, коли під час засідання справа дійшла до розгляду цих рішень, частина депутатів відмовилася голосувати ‒ ні «за», ні «проти». Таким чином, більш ніж 60 питань, які стосувалися людської землі, депутати не підтримали.

‒ Нам необхідно було 12 голосів. Ці питання підтримали лише 11. Тобто не вистачило одного голосу. Утрималися вісім депутатів, які представляють партію «БЛОК СВІТЛИЧНОЇ «РАЗОМ!», а також два позапартійні, ‒ розповів сільський голова.

Так, утрималися під час голосування Вадим Бенедик, Мехралі Бадалов, Алла Шмалько, Ірина Муравка, Світлана Скрипченко, Ірина Черкашина, Юрій Чорненький, Валентина Зерніцина, які є представниками партії «БЛОК СВІТЛИЧНОЇ «РАЗОМ!». Також до них приєдналися Вячеслав Бутенко та Костянтин Гасай, які є позапартійними.

За словами Миколи Сікаленка, цікаво, що іншу частину подібних проєктів депутати підтримали. Непроголосовані рішення були також попередньо погодженні на засіданні постійної земельної комісії сільської ради. Вона відбулася близько двох тижнів тому. До речі, до цієї комісії входять і депутати, які утримались на голосуванні. Сільський голова стверджує: депутати діяли незаконною.

‒ Відповідно до законодавства, не голосувати при розгляді таких питань вони мали право тільки у двох випадках. Це невідповідність картографічна та неналежним чином оформлена документація. Усе було в порядку. Чому депутати утримались – відповіді я не почув, ‒ пояснив Микола Сікаленко.

За припущенням Миколи Сікаленка, депутати могли не дати дозволи окремим громадянам через їх політичні вподобання.

‒ Я не можу пояснити, чому за виділення земель для окремих людей проголосували, а за інших ‒ ні. Думаю, що обрали конкретних осіб, які не голосували за них на виборах. На жаль, вибори в деяких депутатів нашої громади ще продовжуються. На мою думку, необхідно шукати компроміси, адже жителі громади, які обирали тих чи інших депутатів, мають бачити
нашу ефективну роботу, а не протистояння, ‒ зазначив голова громади.

Читайте також: Куп'янські медики отримають зарплати до кінця цього тижня - НСЗУ

Гроші для шкіл та медиків будуть

Низка питань у порядку денному стосувалася бюджетної сфери: фінансування медичних та навчальних закладів. Їх депутатський корпус сільської ради підтримав.

Так, зокрема, 200 тисяч гривень з бюджету громади під час сесії спрямували на придбання паливно-мастильних матеріалів для Липецького центру первинної медико-санітарної допомоги. Це необхідно, аби медики могли обслуговувати виїзди.
Ще майже 50 тисяч гривень піде на придбання комп’ютерів для амбулаторії в Руських Тишках.

Крім того, гроші спрямували на нові меблі для кабінету хімії в Циркунівському ліцеї і на оновлення протипожежної безпеки в місцевому дитсадку. Також цьогоріч у громаді оновлять їдальні у двох ліцеях.

Нагадаємо, з обласного бюджету за рахунок цільових коштів субвенції в Циркунівській громаді придбають обладнання для шкільної їдальні в Русько - Тишківському ліцеї.

Читайте також: Понад 9 мільйонів гривень на дороги: у Циркунівській громаді стартує капітальний ремонт автошляхів

‒ На сьогодні вже оголошено тендер на придбання обладнання для харчоблока. Загальна сума складає майже 300 тисяч гривень. Це кошти цільової субвенції та співфінансування громади. Також додатково 100 тисяч гривень з бюджету сільради спрямували на кухонне обладнання для Циркунівського ліцею. Це м’ясорубки, овочерізки, стелажі та ванни для миття посуду, ‒ розповіла Ольга Пшенична.

Важливий блок, які підтримали депутати, стосувався матеріальної допомоги громадянам, зокрема в боротьбі з онкозахворюваннями. На сесії з бюджету громади на ці цілі спрямують 100 тисяч гривень.

Повну трансляцію сесії дивіться тут.

Автор:
Олена Загребельна