Як у Дергачах готуються до опалювального сезону

23.09.2024 17:22 Дергачі
Зображення: Facebook Зображення: Facebook

У Дергачівській громаді усі котельні працюватимуть виключно на твердому паливі, від газу відмовилися через високу ціну.

Про це медіа «Слобідський край» повідомив заступник Дергачівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Туренко.

Він нагадав, що частина населених пунктів Дергачівської громади перебувала в російській окупації. Через постійні ворожі обстріли відновити критичну інфраструктуру вдалося не всюди. Тож майбутній опалювальний сезон буде непростим – громада прифронтова і обстрілюється чи не щодня.

- Якщо минулої зими обстрілів по Дергачам практично не було, то цього року кількість і потужність обстрілів дуже висока. На щастя, поки що не було влучань у критичну інфраструктуру. Дуже сильно інфраструктура була пошкоджена у 2022 році, - зауважує заступник Дергачівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Туренко.

Він зазначає, що у 2023 році інфраструктуру громади практично відновили  – водопостачання та водовідведення у Дергачах, Безруках ,частково у Малих Проходах. А ось у Руській Лозовій не вдалося його відновити через обстріли. У таких населених пунктах, як Токарівка, що розташовані майже на кордоні, все пошкоджено, і ремонтні бригади через високу небезпеку туди не виїжджають.

Так саме немає змоги відновити у громаді роботу деяких котелень.

- Наразі з семи робочих котелень, які були раніше, цього опалювального сезону плануємо запустити чотири. Бо, знов таки, у Слатиному, Руській Лозовій немає змоги їх відновити, та й використовуються вони лише для адміністративних будівель, інфраструктури. Для подачі тепла населенню не використовуються. Все населення у Дергачах та взагалі по території громади на індивідуальному опаленні – газ, електрика, твердопаливні котли. Тут легше, бо люди будуть з опаленням, навіть якщо будуть пошкоджені котельні, - зауважує Олександр Туренко.

Він зазначає, що з 2023 року усі котельні в Дергачівської громаді працюють на твердому паливі – вугілля, пелети, деревина. Від газу відмовилися.

- Ціна на газ дуже велика. Тариф, навіть для адміністративних будівель, лікарень був би дуже високий. Тож газ не використовуємо. Тільки тверде паливо. За ціною та якістю тверде паливо на теперішній час та ближче майбутнє, вважаю, найбільш результативним рішенням, - переконаний Олександр Туренко.

Про підготовку до опалювального сезону в Ізюмській громаді «Слобідський край» повідомляв раніше.