Адміністрування з коліс: як працює керівництво Дворічанської громади

03.06.2024 15:51 Дворічна
Фото ілюстративне: Facebook Фото ілюстративне: Facebook

На деокупованій території Дворічанської громади зруйновані адмінбудівлі, посадовці їздять по населених пунктах, щоб вирішувати гуманітарні питання. Продовжують функціонувати два старостинські округи, допомагають активні громадяни.

Про це медіа «Слобідський край» розповіла начальниця Дворічанської військової адміністрації Галина Турбаба.

Раніше «Слобідський край» писав, що на деокупованій території Дворічанської громади 28 населених пунктів.  І хоча у деяких з них зовсім немає населення, в інших залишаються люди. Всього – до тисячі осіб.

– Оскільки люди є на території громади, ми маємо бути з ними, – вважає начальниця Дворічанської СВА.

Вона розповіла, що на території громади працюють два старостинські округи: Колодязненський, який взяв під опіку Петроіванівський, де немає старости, а також Кутьківський старостинський округ. В інших населених пунктах є активні мешканці, які допомагають військовій адміністрації у забезпеченні гуманітарних потреб населення. Проблема з адміністративним центром громади.

– Дворічна постійно піддається обстрілам, там перебувати небезпечно. Зруйновані усі адміністративні будівлі. Військові зазвичай не дозволяють туди їхати. Але люди там є. Навіть є такі, хто повертається після того, як були поранені. Хоча ми постійно ведемо з ними розмову про небезпечність перебування, – говорить начальниця СВА.

Найближчий населений пункт – Кутьківка. Звідти жителі Дворічної отримують гуманітарну допомогу за підтримки поліції або знов-таки активних громадян

– До лютого 2023 року селищна військова адміністрація працювала у Дворічній, був такий собі гуманітарний штаб. Але 23 лютого адміністративна будівля була зруйнована внаслідок обстрілу. Там загинули люди, також були поранені. З того часу ми на колесах. Два старости у громаді працюють стаціонарно, а працівники комунального підприємства та посадовці селищної ради працюють на колесах. Об’їжджаємо територію громади польовими дорогами, – зазначає Галина Турбаба.

Дворічанська військова адміністрація наразі має кабінет у Шевченківській селищній раді, який дали колеги.

– Коли треба провести засідання комісії з надання матеріальної допомоги, надає приміщення обласна рада. У Харкові є наші працівники, представники громадськості, депутат обласної ради тут проживає, й ми його залучаємо до роботи комісії. Відділи селищної ради працюють дистанційно, – зазначає керівниця громади.