На Харківщині замість МСЕК запрацювала нова система оцінювання інвалідності: реформа 2025
З 1 січня 2025 року в Україні запрацювали експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування осіб. На Харківщині на базі 18 медичних закладів працюють понад 86 таких команд.
Як повідомляє медіа «Слобідський край» про це під час брифінгу повідомила головна спеціалістка Департаменту охорони здоров'я ХОВА Катерина Сінько.
Як працює нова система?
- Це не просто заміна застарілої системи, а комплексна реформа, спрямована на підтримку людей з інвалідністю та інших осіб, які потребують соціальної допомоги. Завдяки цифровізації процесу ми усуваємо корупційну складову, оскільки всі документи подаються в електронному вигляді, — зазначила Катерина Сінько.
За її словами, на базі 18 медичних закладів працюють понад 86 експертних команд, до складу яких входять понад 350 лікарів різних спеціалізацій. Вони займаються оцінюванням фізичного стану пацієнтів та визначають необхідні форми державної підтримки.
- У кожному закладі працюють щонайменше дві команди, кожна з яких складається з трьох спеціалістів. Ми впроваджуємо новий стандарт прозорості та справедливості, який відповідає реальним потребам людини, — пояснила представниця ХОВА.
Як пацієнти проходять оцінювання?
За новою процедурою, пацієнти звертаються до свого лікуючого лікаря, який збирає необхідні документи та формує електронне направлення. Після цього пацієнт проходить оцінювання у профільній експертній команді за територіальним принципом.
- Пацієнт має можливість обрати зручний заклад охорони здоров’я, де працює відповідна експертна команда. Рішення щодо стану здоров’я ухвалюється колегіально. Окрім очного та заочного розгляду справ, ми також використовуємо телемедицину, — підкреслила Катерина Сінько.
Передача справ від МСЕК
До 25 грудня 2024 року до закладів охорони здоров'я передали близько троьох тисяч справ від реформованих медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Всі документи були оцифровані, введені в систему та передані на розгляд експертним командам.
- Реформа триває, і ми розуміємо, що цей процес складний, але ми впевнені, що зможемо впоратися. Головне завдання — зробити систему більш зручною для людей і забезпечити їм доступ до якісного медичного оцінювання, — наголосила представниця ХОВА.
Реформа МСЕК передбачає запровадження нової системи оцінювання повсякденного функціонування особи, яка дозволяє людям з інвалідністю отримувати необхідну підтримку без зайвої бюрократії.
Нагадаємо, з 1 січня 2025 року в Україні припинили свою діяльність медико-соціальні експертні комісії як окремі юридичні особи. Їхні функції будуть передані кластерним і надкластерним лікарням. Раніше ми повідомляли, що Служба безпеки України викрила корупційні схеми в медико-соціальних експертних комісіях Харківщини, під час обшуків у членів угруповання було вилучено понад 650 тисяч доларів.