Сорбент та бонові загородження завадили витоку нафти у Сіверський Донець

13.03.2024 19:21 Харків
Бонові загородження / Фото: Харківська обласна прокуратура Бонові загородження / Фото: Харківська обласна прокуратура

У Харківській області триває ліквідація наслідків екологічної катастрофи, яку спричинило влучання російського безпілотника у нафтобазу в Немишлянському районі Харкова 9 лютого.

Про це на засіданні державної комісії ТЕБ та НС під головуванням віце-прем’єр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова доповів начальник ХОВА Олег Синєгубов, передає «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу ХОВА.

  • Не допустили витік небезпечних речовин у річку Сіверський Донець. Наразі усі показники в нормі. Водночас є позитивна динаміка зниження вмісту нафтопродуктів у річках Немишля, Харків, Лопань, Уди.
  • Від ООН, посольства Швейцарії, «Укргазвидобування» отримали 45 тис. літрів сорбенту та 625 метрів бонових загороджень. 
  • Скоординували роботу ХОВА, рятувальників, міської ради, рибоохоронного патруля для ефективної роботи: на 14 локаціях встановили 261 метр бонових загороджень та застосували 4,3 тисячі літрів сорбенту.
  • Маємо у резерві ще 40 тисяч літрів сорбенту та 364 метри загороджень.
  • Очищено ґрунт на 5 вулицях та відновлено 6,5 тисячі квадратних метрів дорожнього покриття. Силами міськради триває очищення території 35 приватних домоволодінь. Планується заміна ґрунту.
  • Моніторимо показники питної води. Лише на двох вулицях міста, безпосередньо на місці пожежі, відключені від централізованого водопостачання 4 колонки. Місцевим жителям організовано підвіз питної води.
  • Домовились із нашими постійними партнерами з UNICEF щодо часткового фінансування обстеження довкілля в межах зони потенційного забруднення.

Наразі влада розробляє покроковий масштабний план щодо цієї ситуації, і незабаром представимо його профільному міністерству для погодження й реалізації.

Нагадаємо, 9 лютого російська армія завдала по Харкову ударів безпілотниками. Один з них стався у Немишлянському районі по території нафтобази, де зберігалося майже 3800 тонн палива. Унаслідок влучання відбувся витік нафтопродуктів з резервуарів, через що миттєво спалахнула пожежа. Вщент згоріло понад 15 будинків. Семеро людей, серед яких троє дітей, загинули. Ще троє отримали поранення. Понад 50 людей удалося евакуювати. 

Частина нафтопродуктів полилася у річку Немишля та далі за течією в річки Лопань, Уди, Харків. На боротьбу з екологічною катастрофою разом стали комунальники, працівники ДСНС, управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Харківській області, Департаменту екології та природних ресурсів ХОВА, волонтери.