Чи безпечна вода з деяких джерел у Харкові: результати досліджень
За результатами досліджень, у 6 природних джерелах Харкова («Петренки-1», «Петренки-2», «Петренки-3», парк «Юність», «Олексіївська балка», селище Олешки) виявлено мікробіологічні відхилення.
Про це розповіли у ДУ «Харківський обласний центр контролю та профілактики захворювань», пише «Слобідський край».
На Харківщині досліджено 1942 проби води з джерел нецентралізованого водопостачання, з яких 56,8 % не відповідали вимогам.
Так, у досліджених пробах води виявлені перевищення нормативів за показниками загальної жорсткості, каламутності, кольоровості, окиснюваності, вмісту нітратів, аміаку, хлоридів, сульфатів, сухого залишку, марганцю та заліза.
У місті Харків досліджено 58 проб води з 12 каптажів природних джерел:
- відхилення від гігієнічних нормативів за мікробіологічними показниками епідемічної безпеки реєструвались у воді 6 джерел: «Петренки-1», «Петренки-2», «Петренки-3», селище Олешки, парк «Юність», «Олексіївська балка»;
- за санітарно-хімічними показниками не відповідала нормативним вимогам вода з каптажів джерел у парку «Юність» (за вмістом нітратів та показником загальної жорсткості) та у селищі Олешки (за вмістом нітратів).
Для Харківської області є характерним високий вміст нітратів у воді шахтних та трубчастих колодязів. У 55,4 % досліджених проб колодязної води вміст нітратів перевищував гранично допустиму концентрацію, іноді до 24 разів. Найвищі концентрації нітратів виявлені у колодязях на територіях Харківського, Чугуївського, Ізюмського, Богодухівського та Лозівського районів.
Нагадаємо, що у Берестинський громаді розглядають шляхи порятунку річки Берестової: організовують заходи на місцевому рівні, консультуються з вченими, співпрацюють із сусідами та звертатимуться до державної влади.
Також, екологи завершили перший етап перевірки Старолюботинського ставку після повідомлень про можливий масовий мор риби. За їхніми словами, наразі масштабної загибелі риби не зафіксовано, але тривають лабораторні дослідження взятих проб води.