Знову за парти: у Харкові почала працювати підземна школа

15.05.2024 12:50 Харків
Фото: Харківська міська рада Фото: Харківська міська рада

В Індустріальному районі розпочала роботу перша підземна школа Харкова. Її учнями стали 230 дітей.

Навчання в підземній школі відбувається у змішаному форматі – частину занять діти відвідуватимуть дистанційно, а частину – очно. За парти сіли учні 1–4 класів та одинадцятикласники. Для молодших школярів проводитимуть по три уроки, для випускників – по чотири.

Начальниця управління освіти Індустріального району Олена Збицька говорить, що найголовнішим завданням було створення умов, наближених до звичайної школи, аби діти могли здобувати якісну освіту та спілкуватися з однолітками.

– У нас є кабінети, класи, в яких займаються діти, також є ресурсна кімната для занять з психологом. У нас є педагогічний воркшоп, де збираються наші вчителі, й там вони можуть почекати між перервами до наступних уроків. Є буфетна зона, медичний кабінет, окремо – інформаційний кластер, – розповідає Олена Збицька.

Загалом школа розрахована на 900 дітей – по 450 дітей в одну зміну.

– На 1 вересня ми вже маємо цю кількість дітей. Ми набрали вже майже 200 дітей першокласників. На сьогодні займаються дітки з 11 шкіл нашого району, які виявили бажання до кінця року ходити до підземної школи. В червні ми будемо працювати з класами й школами, які виявили бажання надолуження освітньої програми, – зазначає начальниця управління освіти Індустріального району.

У червні підземна школа стане пунктом проведення мультимедійного тесту. Одинадцятикласникам очне навчання допоможе якісніше підготуватися до іспитів, адже школярі вже майже чотири роки вимушено навчаються дистанційно. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, у кожному з районів міста є чимало охочих вчитися очно.

– Дуже розраховуємо встигнути побудувати щонайменше ще три школи в інших районах міста. Адже доки ми не отримаємо найсучасніші системи протиповітряної оборони, живі уроки віч-на-віч з учителем та однокласниками можливі лише під землею, – зауважує Ігор Терехов.  

Нагадаємо, що побудувати нові підземні школи планують у Новобаварському, Холодногірському та Шевченківському районах. 

Автор: Ксенія Карпенко