“Янголи громади” поспішають на допомогу

Фото: Височанська громада Фото: Височанська громада
З приходом війни у Височанській громаді Харківської області додалось чимало роботи, до якої ніхто не був готовим. Завдяки злагодженим діям місцевої влади, активістів та волонтерів у ТГ вдалось забезпечити всі умови для спокійного життя під час війни.

Височанська громада Харківської області працює у посиленому режимі. Війна змусила перетрансформуватися та адаптуватися до теперішніх умов життя.  Керівництво та працівники Височанської селищної ради, депутати, волонтери та активні мешканці в напружених умовах працюють для забезпечення життєдіяльності громади. Наразі тут працюють чотири комунальні підприємства, здійснюється регулярний вивіз сміття, проводяться ремонтні роботи на водопровідних мережах. Силами комунальників, працівників відділу благоустрою та небайдужих мешканців проводиться прибирання і впорядкування територій населених пунктів.

Перші кроки для допомоги

Перша проблема, з якою зіткнулася громада на початку війни, – це догляд за покинутими літніми людьми. Чимало людей поїхали зі своїх домівок, залишаючи старих одними. Поступово про них почали дізнаватися сусіди, знайомі та небайдужі люди. Вони зверталися на гарячу лінію соціальної служби та повідомляли про такі випадки. Так, у Височанській громаді почали формувати список літніх та маломобільних людей, яким потрібна гуманітарна допомога та догляд. Згодом розробили й інші списки, до яких входили багатодітні сім'ї, інваліди та ті, хто ще до війни знаходився під опікою соціальних служб.

– Гуманітарну допомогу ми отримували від волонтерів та ХОВА і спочатку намагались перекривати нею всі верстви населення. Роздавали її хаотично, але потім зрозуміли, що це неправильно. Є люди, які дійсно дуже потребують допомоги, а є й ті, хто може обійтися без неї, але все одно отримують. Тож ми почали збирати інформацію та формувати списки, – поділився зі “Слобідським краєм” староста Покотилівського старостинського округу Височанської селищної ради В’ячеслав Богатий.

“Янголи громади” поспішають на допомогу

Щоденна робота в громаді

Громада розпочала злагоджену роботу, не залишились осторонь і місцеві активісти. Зараз вони працюють в одній команді заради людей – займаються розподіленням гумдопомоги, наведенням порядку на території громади та допомагають потребуючим. Місцеві жителі їх називають “янголами громади”.

“Янголи громади” поспішають на допомогу

– Місцеві активісти, що залишилися в громаді, відразу підключилися та почали шукати тих, кому дійсно потрібна допомога. Ми разом зробили багато добрих справ для забезпечення життя в громаді, – каже староста Покотилівського округу.

За час війни адресну допомогу отримали більше півтори тисячі родин. Це не тільки місцеві жителі, а й сотні сімей переселенців, що покинули зону бойових дій. У громаді роздають усі необхідні продукти – м'ясо, борошно, хліб, картоплю, молоко, какао, яблука, солодкий перець, яйця, а також дитяче харчування, підгузки та засоби особистої гігієни.

Психологічна підтримка

До Височанської громади прибули люди з територій, де ведуться запеклі бойові дії, багато сімей з Харкова. Велика кількість дітей морально та психологічно виснажені. У Покотилівському старостинському окрузі їм надають всебічну допомогу.

Так, у окрузі є КП "Центр позашкільної освіти "Джерело" Височанської селищної ради Харківського району Харківської області", на його базі є багато гуртків та зоокуточок.

“Янголи громади” поспішають на допомогу

– Під час війни ми всіма силами допомагаємо не тільки людям, а й тваринам з нашого зоокутка. Ми надаємо корма для них. Директор та колектив закладу вирішили допомагати психологічно дітям, бо вони приїхали зі страшних місць. Тож тепер батьки та малеча можуть ходити туди та отримувати позитивні емоції, – розповідає В’ячеслав Богатий.

Заходи зоотерапії допомагають як дітям, так і дорослим відволіктися від подій, що відбуваються в країні. Тварин можна погодувати, потримати, спокійно спостерігати за акваріумними рибками.

Крім того, з приходом весни у громаді почались роботи з благоустрою, тут часто можна побачити оголошення про суботники. До них долучаються й деякі переселенці – робота дозволяє відволіктися від ситуації. Така ініціатива від переселенців завжди знаходить підтримку – сім'ям, що допомагають у процвітанні громади, надають додаткові гуманітарні набори.