В окупованому Ізюмі жінка врятувала собаку: історія лягла в основу книги
В окупацію до жительки Ізюма Наталії Сухової приблудилася скалічена собачка – вона була з одним оком. Наталія не тільки прихистила тваринку, а й, дізнавшись її історію, написала про неї книгу. Книгу допомогли видати волонтери з Німеччини, де вона відразу стала популярною.
Про це кореспондентці медіа «Слобідський край» розповіла сама Наталія Сухова.
Окупацію рідного міста вчителька англійської мови Наталія Сухова пережила вдома. Під час облоги Ізюма вона втратила свого чотирилапого друга Рекса і більше навіть не хотіла чути про собак, щоб не переносити такі душевні переживання.
– Якось вийшла до річки, а мені прямісінько під ноги якесь брудне кудлате створіння. Придивилась – ще й без одного ока. Сфотографувала знайду і надіслала фото дорослому синові, а він: «Забирай,мамо, не так за Рексом скучатимеш». Я не наважилась. Повертаюсь додому, а на мене з будки Рекса дивиться одним оком приблуда. Так я її прийняла, – розповідає Наталія.
Вигляд, який мала Софі до і після порятунку
Жінка нагодувала собачку, викупала її і виставила фото в соцмережі в надії, що відгукнуться господарі. Першим відреагував перукар, який стриже тварин.
– Він розповів, що звати собачку Софі, що до війни вона мала заможних господарів і ні в чому не мала потреби, жила, як принцеса. На початку повномасштабного вторгнення господарі виїхали за кордон, а Софі залишили своїм друзям. У них вона не затрималась, добрі люди підгодовували, чим могли. Обстріл фосфорними снарядами залишив її без ока, – каже Наталія Сухова.
Тварина зазнала травми неподалік оселі своїх попередніх господарів. Коли почався обстріл, вона в їхній розбитій квартирі (снаряди пробили стіни, винесли двері) вгорталась в халат своєї хазяйки і жалісливо вила. Софі дуже скучала за ними, а тому прибилася домівки. Обстріли змусили її бігти. Уламок осколка позбавив її ока.
– Про це розповіли жителі будинку, які переховувались від обстрілів в його підвалі. Вони, по можливості, і підгодовували собачку тим, на що самі були багаті. Після всіх випробувань пораненням, голодом і холодом Софі стала жити в нас. Вона зміцніла і тільки порожня очниця нагадує про те, що вона пережила, – каже ізюмчанка.
Наталію Сухову іноді просять попрацювати перекладачем, особливо коли приїздять волонтери.
– Волонтер Френк з Німеччини зацікавився історією Софі. Я надіслала йому оповідання про неї. Він відреагував так: «Якщо даси дозвіл, я видам цю історію книжкою». Я погодилась. Дружина Френка працює вчителькою. Вона переклала книжку про Софі німецькою і прочитала її дітям на уроці, – ділиться Наталія.
Книжка Наталії Сухової, видана в Німеччині
Уже наступного дня вчительці безперестанку дзвонили батьки школярів і запитували, як можна переказати гроші до міста «Родзинка» в Україні на порятунок собаки. Саме батьки і зібрали гроші на друк книжки, яка називається «Принцеса».
Раніше ми писали, що у Харківському екопарку сталася надзвичайно рідкісна подія – в орангутангів народилося дитинча.
Також нагадаємо, що на Куп’янщині волонтери Центру порятунку диких тварин врятували двох левенят. Наразі тварини проходять реабілітацію та шукають домівку.