Відмінниця, активістка, співачка: юна жителька Ізюма волонтерить для ЗСУ
У місті Ізюм мешкає Аліна Пігарєва. Цьогоріч вона закінчила Ізюмський ліцей № 10 із золотою медаллю і музичну школу по класу гітари. Від початку АТО і по сьогодні дівчина волонтерить разом із батьками і старшим братом. В окупацію залишалася вдома і постачала продукти українським військовим і звичайним ізюмчанам.
Про це медіа «Слобідський край» розповіла головний спеціаліст управління освіти Ізюмської міської ради Тетяна Погоріла.
– Аліна Пігарєва – наша гордість. Дівчинка з відзнакою закінчила школу, була однією з активісток міської організації учнівського самоврядування «Нове покоління», прекрасно грає на гітарі і співає. Від початку АТО, ще підлітком, підключилася до волонтерської діяльності, взявши приклад зі своєї родини. До війни дівчинка неодноразово побувала в зоні АТО і порадувала наших хлопців своїм співом, – розповідає головний спеціаліст управління освіти Ізюмської міської ради Тетяна Погоріла.
Військовий і юна волонтерка Аліна Пігарєва. Фото на добру згадку
Російські військові, коли вже взяли місто в облогу, частково поселилися в ліцеї, де навчалася Аліна. На його стінах були її фотографії з нашими військовими.
– Я боялася виходити на вулицю. Окупанти могли мене впізнати, і наслідки могли б бути непередбачуваними. Добре, що все минулося, – ділиться пережитим Аліна.
Родина Пігарєвих живе на околиці міста. Неподалік від їхнього обійстя були позиції українських захисників.
– Поки була можливість, ми сімейно передавали їм продукти: і свої, і ті, якими ділилися місцеві підприємці та ізюмчани, які мали зайвину. Невдовзі сутужно з продуктами стало і самим містянам. У нас удома великий город. Тож пакували городину, консервацію і роздавали звичайним людям, особливо мешканцям багатоповерхівок.
Дівчина була однією з перших серед тих, хто роздавав людям «гуманітарку», коли місто звільнили. Світла й Інтернету ще не було, тож вона реєструвала людей, які отримували допомогу, вручну, підсвічуючи собі ліхтариком.
Аліна вручну реєструє видачу "гуманітарки", бо ще немає світла. Перші дні після визволення Ізюма
– У нас була можливість виїхати, але поки вона була, ми родиною волонтерили. А коли вже підірвали всі мости, то виїхати вже було ніяк. Рятувались у домашньому підвалі. Вціліли, – розповідає Аліна.
Два рази на місяць меценат з Німеччини виділяє кошти на закупівлю фруктів для дітей одного з кварталів Ізюма. Аліна разом із мамою їх закуповують і роздають дітям. Родина також цілеспрямовано допомагає 25-й десантно-штурмовій бригаді.
Аліна з мамою двічі на місяць закуповують фрукти ізюмським дітям за кошти мецената з Німеччини
Сьогодні Аліна стоїть перед вибором, на кого навчатися далі. Дівчина серйозно розмірковує над тим, щоб стати журналістом.
Нагадаємо, що хлопчик із Барвінкового зробив годинника з відстріляних гільз і задонатив його для ЗСУ.
Також нагадаємо, що майстриня з Барвінкового виготовляє гердани і частину коштів з їх продажу донатить на ЗСУ.
Оперативні новини читайте в нашому Telegram.