Пережила голодомор, Другу світову та російську окупацію: жителька Ізюма відзначила 100-річний ювілей
Уродженка міста Ізюм Харківської області Ганна Усик відсвяткувала сторічний ювілей. Жінка пережила голодомор 1932-1933 років, Другу світову, рашистську окупацію, була щаслива в роботі і особистому житті.
Про це медіа «Слобідський край» розповіла дочка ювілярки Надія Кулакова.
Від народження і по сьогодні пані Ганна проживає в Ізюмі. До виходу на заслужений відпочинок працювала бухгалтером на Ізюмському тепловозоремонтному заводі.
– З маминого колективу вже нікого не залишилось. Попри поважний вік, вона не скаржиться на пам'ять і часто згадує своїх колег і важливі віхи свого життя. Так, у Другу світову отримала осколкове поранення в голову, на щастя, не фатальне. Важливе місце в її спогадах займає її чоловік, а мій батько. Разом вони прожили 63 щасливих роки, – розповідає дочка іменинниці.
Якось пані Ганна перебирала у своєму ридикюлі документи і знайшла там непрочитаного листа від свого чоловіка. Його вже не було серед живих.
– Мама розплакалась і прочитала мені такі рядки: «Галинко моя, голубко моя, як пощастило мені з тобою. Не менше ніж колись, ти любиш мене, але більше, ніж я того вартий». Я дочка, і я рада була зростати і жити серед такої любові, – зазначає пані Надія.
Незадовго до повномасштабного вторгнення пані Ганна перестала ходити. Тому разом із дочкою прийняли рішення залишатись удома.
– Так і просиділи під обстрілами у своїй хаті, навіть у підвал не спускались, бо не могли фізично. Спасибі сусідові, що зробив у літній кухні піч. На ній гріли воду, заливали її до пластикових пляшок, обкладались ними і, нічого, не змерзли. На печі і їжу готували, – каже пані Надія.
Секрет свого довголіття Ганна Усик пояснює коротко: «Жива Божою милістю».
Раніше ми писали, що жителю Балаклії виповнилось 99. Він учасник бойових дій Другої світової війни. Чоловікові також судилося пережити окупацію Балаклії під час повномасштабного вторгнення.