У Коломацькій громаді школярів преміюють за здобутки у навчанні

Громади на зв'язку
03.07.2024 13:19 Коломак
Випускний у Коломацькій громаді/Коломацька селищна рада Випускний у Коломацькій громаді/Коломацька селищна рада

Цьогоріч із ліцеїв Коломацької громади випустилися шість золотих та три срібні медалісти. Усі вони отримали грошові премії від селищної ради. Попри гарні результати у навчанні, у громаді мріють про повернення школярів за парти та шукають можливості для створення сучасного укриття.

 

Випустили дев’ять медалістів

Пішов третій рік дистанційного навчання на Харківщині через повномасштабну війну, а до цього школярі не могли відвідувати уроки офлайн через пандемію коронавірусу. Попри це діти продовжують здобувати призові місця на олімпіадах, а також золоті та срібні медалі за відмінні оцінки. У Коломацькій громаді цьогоріч із 70 випускників було випущено шість золотих медалістів та троє срібних. На думку очільника громади Володимира Гуртового, таким здобуткам у навчанні посприяв професіоналізм учителів, завзяття самих учнів та їхніх батьків.

– Дистанційне навчання, звичайно, додало більше роботи нашим дітям та вчителям. І тим, і другим дуже не вистачає живого спілкування. Тож ми зі свого боку намагаємося усіляко підтримувати й педагогів, і дітей, – зазначає Володимир Гуртовий. 

Так, декілька років тому в громаді було введено заохочувальні премії для учнів-відмінників. Нині це стосується випускників не тільки 11-х, але й дев’ятих класів. Цьогоріч на грошові премії селищною радою було виділено 37 тисяч гривень. Ці гроші надходять на особисті банківські рахунки школярів. Так, за золоту медаль випускники отримали три тисячі гривень, за срібну – дві тисячі гривень. А також дві тисячі гривень надали випускникам дев’ятих класів, які отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту з відзнакою. 

Випускний у Коломаку

Випускний у Коломацькій громаді/Коломацька селищна рада

Грошові премії в нас отримують не тільки за золоті та срібні медалі. Ми винагороджуємо учнів за призові місця в учнівських олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях та фестивалях, а також за високі бали на НМТ. Премії становлять від 300 до трьох тисяч гривень, – говорить начальник відділу освіти, молоді та спорту Коломацької селищної ради Вячеслав Нефідов. 

Мотивує до навчання

У Коломацькому ліцеї цьогоріч було двоє золотих медалістів – Дмитро Ткаченко та Альона Шейко, і двоє срібних – Дар’я Гура та Рената Товста. Директорка закладу Світлана Межерицька зазначає, що дистанційне навчання практично не вплинуло на здобутки учнів.

– Ті діти, які мають навички до самонавчання, майже не відчувають якихось труднощів через «дистанційку». Ми, як педагоги, даємо зі свого боку все, що можемо, а діти вже реалізовують свої знання. Утім казати, що важче з онлайн-освітою не стало, також невірно, – наголошує Світлана Межерицька.

Тому наразі в Коломацькому ліцеї працює проєкт надолуження освітніх втрат. Цьогорічні медалісти відвідували всі очні зустрічі з надолуження уроків з математики, української мови та історії України. 

– Ця ініціатива добре вплинула на їхні знання, бо вони надолужували програму не тільки за 11-й, а й за попередні класи. До речі, наша срібна медалістка є внутрішньо переміщеною особою з Харкова. Ми дуже раді, що вона обрала саме наш заклад та змогла реалізувати свої знання, – каже Світлана Межерицька.

У Різуненківському ліцеї цьогоріч також було випущено двоє золотих медалістів – Валерія Грицюк та Аркадій Бездітко. Окрім них, грошові премії надали випускникам 9-х класів, які отримали свідоцтва з відзнакою. 

– 11 клас не є легким. Це один із найвідповідальніших періодів у житті будь-якого випускника. Особливо для тих дітей, які мають високі досягнення у навчанні. І саме наші медалісти показали якнайкращий рівень своїх знань під час навчання в 11 класі. Звичайно, доволі складно навчатися дистанційно, але завдяки індивідуальним консультаціям та власному бажанню діти все-таки отримали те, на що заслуговують. У нас взагалі дітей небагато у закладі. Тому це велике досягнення, що в цьому навчальному році є два медалісти, – зазначає директорка Різуненківського ліцею Світлана Пизюн.

Грошові премії випускникам у Коломаку

Медалісти у Коломацькій громаді отримують грошові премії/Коломацька селищна рада

У Шелестівському ліцеї золотими медалістами стали Руслана Лещук та Олександр Підлобко, а срібну медаль отримала Ольга Резуненко.

– Звичайно, грошові премії заохочують та стимулюють дітей краще вчитися. Вони виходять у доросле життя і вже мають якісь гроші та розуміння, що їхні старання мають бути відзначені. Ще одну грошову премію в нас отримала учениця, яка написала есе для конкурсу та посіла третє місце, – каже директорка Шелестівського ліцею Лілія Токар.

Дітей підтримують завжди

До речі, нещодавно у громаді вразливим категоріям дітей видавали ноутбуки та хромбуки. Для цього ТГ залучила допомогу Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Окрім того, якщо діткам не зручно виходити на онлайн-уроки, для них можуть проводити індивідуальні консультації.

– Є сім’ї, де багато діток та один лише гаджет. Вони можуть прийти до вчителя та обговорити те, що не змогли засвоїти самостійно. На канікулах ми теж створюємо маленькі групки, куди можуть прийти школярі та надолужити знання. Завжди йдемо назустріч та допомагаємо в таких ситуаціях, – зауважує Лілія Токар.

У Різуненківському ліцеї також проводять додаткові заняття з основних предметів.

– Обов’язково проводимо заняття, особливо з основних предметів, які здають на НМТ. Вчителі завжди підтримають дітей, головне, аби було бажання приходити й навчатися. Це індивідуальні консультації, їх дітки мають змогу відвідати після основного графіка навчальних занять, – каже Світлана Пизюн.

Коломацькі школи

Позакласні тренінги та зустрічі у громаді/Коломацька селищна рада

Мріють про офлайн 

У новому навчальному році в деяких районах Харківської області розпочнуться заняття в школах. На жаль, Коломацьку громаду та й весь Богодухівський район поки що не розглядають для офлайн-освіти, зазначає Вячеслав Нефідов. Наразі протирадиаційне укриття є лише в Коломацькому ліцеї, в інших – прості.

– У нас є лише просте укриття, яке розташовано за 100 метрів від самого ліцею. Це небезпечно та незручно. Дуже хочемо, щоб усе-таки була перемога, швидше мир настав. І щоб ми всі зустрілися у стінах нашого ліцею і працювали так, як раніше: щоб дзвоники були і на уроки, і з уроку. Щоб із дітками спілкуватися. Дистанційне навчання – все одно не те. Хоча діти дуже стараються, їм не вистачає спілкування між собою, – каже Лілія Токар.

Схожа ситуація й у Різуненківському ліцеї, наразі там немає сучасного бомбосховища. 

У Коломацькому ліцеї чекають на початок реконструкції укриття. Селищна рада вже розробила проєктну документацію та шукає міжнародних і українських партнерів. Один з українських фондів пообіцяв громаді обладнати укриття, утім поки справа з місця не рухається.

– Власних коштів на обладнання сучасного укриття, яке б відповідало всім вимогам, у нас немає. Але не втрачаємо надію та шукаємо нові можливості для цього. Ми розуміємо, як важливе навчання офлайн для розвитку дітей. Також розуміємо, які проблеми є у дистанційному навчанні, тому дозволяємо вчителям проводити консультації для дітей, – говорить Володимир Гуртовий.

Оперативні новини читайте в нашому Telegram 

Автор: Анастасія Хушану