У Красноградському районі стартувало навчання у змішаній формі

11.09.2024 11:01 Красноград
Фото: ХОВА Фото: ХОВА

Красноградський район – єдиний у Харківській області, що не входить до зони можливих бойових дій. У серпні цього року Рада оборони регіону дозволила там офлайн-навчання за умови, що в закладі є хоча б найпростіші укриття, які відповідають державним будівельним нормам. Так офлайн-навчання відновили в 14 закладах освіти.

58 % дітей району розпочали очне навчання

Виключення Красноградського району із зони активних або можливих бойових дій дало змогу розпочати офлайн-навчання в освітніх закладах з наявними укриттями, які відповідають вимогам ДБН. Тож у 12 школах майже 4000 учнів повернулися за парти, а 2 заклади дошкільної освіти розпочали заняття з дітьми.

– Діти можуть розпочати офлайн-навчання лише за згодою батьків. Відтак 58 % дітей району вже розпочали очне навчання, заяви від батьків продовжують надходити. Дякую педагогічним колективам Красноградщини, що, попри постійну загрозу обстрілів, надаєте нашим дітям якісні знання. А також районній адміністрації за облаштування укриттів та створення навіть «під землею» комфортних умов для навчання. Вперше з початку повномасштабного вторгнення діти побачили своїх вчителів та однокласників не з екранів планшетів, – зазначив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Олег Синєгубов у Краснограді

Школярі, батьки яких не захотіли, щоб діти відвідували школу, та ті, які виїхали за кордон, будуть навчатися дистанційно. За словами начальника Красноградської районної військової адміністрації Віктора Войтенка, наступного тижня у Краснограді повинні запрацювати ще дві школи.

– Перш ніж розпочинати навчання, ми проводили опитування серед батьків, і більш ніж половина відповіли, що хочуть, щоб діти повернулися за парти. Укриття ми повністю відремонтували, щоб вони відповідали усім нормам, там є все необхідне. Зараз держава виділила субвенцію на будівництво укриттів у Наталинській, Зачепилівській, Старовірівській громадах. На жаль, зараз там немає укриттів, тому нині вони не охоплені офлайн-навчанням. Але ми дуже сподіваємося, що вже з наступного року діти підуть до школи і в цих громадах. У перший день навчання дітки були дуже раді, що побачили друзів та вчителів. Це ж вони майже чотири роки не були у школі, їм дуже не вистачає соціуму, спілкування, – зауважив Віктор Войтенко.

Школярі з Краснограду

Освітяни розповіли, що також сумували за офлайн-навчанням, адже дистанційна освіта продовжується ще з пандемії COVID-19.

– Я можу підійти до кожної дитини, допомогти записати правильно, як потрібно тримати ручку, сидіти за робочим столом. Так, як вчитель, цього ніхто не пояснить. І ми дуже раді, що повернулися, сіли за парти, – поділилася враженнями від офлайн-навчання вчителька початкових класів одного з навчальних закладів Красноградського району Вікторія Піддубна.

Будується 6 підземних шкіл

Згідно з рішенням Ради оборони, громади Красноградського району можуть самостійно ухвалювати рішення про формат навчання. Водночас обласна військова адміністрація працює над створенням безпечного освітнього середовища в інших районах Харківщини. Так нині в регіоні тривають будівництво 6 підземних шкіл та розробка ще 16 таких проєктів. Олег Синєгубов перевірив хід будівельних робіт у Лозівському та Харківському районах.

У Харківському районі в посиленому режимі триває будівництво захисної споруди при одному з навчальних закладів. Укриття дасть змогу проводити офлайн-навчання для 300 учнів у дві зміни. Також будівлю зможуть використовувати як бомбосховище для місцевих мешканців. Адже зараз у селищі, де будують захисну споруду, немає жодного укриття – ні для жителів, ні для держорганів та установ, розташованих у центрі населеного пункту.

– Підземна школа має стати однією з найбільш захищених у Харківській області, адже цей об’єкт важкий з точки зору інженерії та будівництва. Багато нюансів, інклюзії, ліфти, енергетика, електрика, автономність, яка не на поверхні, а саме у сховищі. Плануємо завершити усі роботи вже в листопаді. Після того, як здамо об’єкт, адміністрація навчального закладу визначатиме, коли розпочинати освітній процес офлайн або у змішаній формі, – зазначив начальник Харківської ОВА.

Будують підземну школу і в Близнюківській громаді. Проєктом передбачено, що навчальний заклад стане опорним і зможе вмістити більш ніж 1000 дітей з населених пунктів громади. Нині підрядники завершують роботи з риття котловану. Учнів з південної частини громади планують підвозити автобусами. У серпні Близнюки отримали дев’ять автобусів та чекають ще два.

У Лозівській громаді підрядники продовжують риття котловану, але не вкладаються у визначені терміни.

– Дане питання детально опрацьовуватимемо. Або підрядники будуть нарощувати темпи, або будемо ініціювати розірвання договорів, тому що вони не встигають до кінця поточного року виконати поставлені задачі, освоїти кошти й збудувати об’єкт, – наголосив Олег Синєгубов.

Укриття у Краснограді

Раніше ми писали, що уряд виділив понад 2 мільярди гривень на облаштування захисних споруд у закладах освіти Харківської області. Наразі вже розроблено 48 проєктно-кошторисних документацій, з них 24 – щодо будівництва захисних споруд, ще 24 – щодо капітального ремонту таких об’єктів. Також триває будівництво другої в Україні фабрики-кухні, що на першому етапі забезпечить гарячим харчуванням 43 заклади освіти Лозівської та Близнюківської громад.