Куньєвська громада: що змінилося за два роки після звільнення

13.09.2024 09:20 Куньє
Адмінбудівля Куньєвської громади/ Фото: Ізюмська МВА Адмінбудівля Куньєвської громади/ Фото: Ізюмська МВА

Куньєвська громада Ізюмського району була звільнена від російських окупантів 10 вересня 2022 року. За два роки після деокупації налагоджене медичне, транспортне, торговельне та поштове обслуговування населення. Майже стовідсотково  введені в обробіток землі сільгосппризначення. 

Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Куньєвської сільської військової адміністрації Сергій Мовчан.

 – До повномасштабного вторгнення у громаді проживали п'ять тисяч громадян, наразі – до трьох тисяч. На задоволення населення старостинських округів у товарах першої необхідності відновили роботу 80 % магазинів змішаної торгівлі. Працюють також пересувні відділення «Укрпошти», які двічі на тиждень навідуються до старостинських округів, – розповідає Сергій Мовчан.

На громаду також є два сімейних лікарі.

  – Бажано ще б одного. До війни було три. Медик у віці помер, а заміну йому знайти складно. Однак в округах працюють медсестри, регулярно приїздять «Лікарі без кордонів» та вузькопрофільні спеціалісти від Харківської обласної лікарні, – зазначає очільник Куньєвської СВА.

У режимі онлайн функціонують також три загальноосвітні заклади із п'яти довоєнних. Учнівський контингент залишився таким, яким був до повномасштабного вторгнення, – 300 осіб. Місцеві діти, навіть проживаючи деінде, навчаються онлайн у своїх школах.

У громаді також завершили обстеження земель сільгосппризначення на наявність вибухонебезпечних предметів. Частина агроформувань залучала до цієї роботи спеціалістів приватних фірм. Сільгоспвиробники, хоча і не в довоєнному обсязі, проте всі відновили свою роботу.

Раз на тиждень між Ізюмом і кожним округом громади курсує автобус. Для зручності жителів адміністративні послуги надаються на місцях. Завдяки цьому в людей немає гострої потреби у транспортному сполученні з Куньє.

Громада невелика, бюджет, відповідно, теж. Однак від початку року Куньєвська громада перерахувала шість мільйонів гривень на потреби ЗСУ.

 –  Придбали «Пікап» для нашої ізюмської тероборони і фінансово закриваємо запити бойових підрозділів. Допомогу наших добровільних помічників армії я вже не рахую, бо в нас ця справа налагоджена добре. Люди і сітки плетуть, і пироги печуть, а зараз, у сезон овочів, діляться городиною, закрутками тощо, – каже Сергій Мовчан. 

Нагадаємо, скільки людей зараз мешкають у Чугуївському районі.

Також нагадаємо, скільки дітей пішли до школи у деокупованих громадах Харківського району.

 Раніше ми писали,  як працюють медзаклади у деокупованих громадах Харківського району.