Евакуація з Куп’янська: що пропонують, аби люди виїжджали з небезпечних місць

17.05.2024 13:51 Куп’янськ

Евакуйовані з Куп’янської громади можуть отримати допомогу з виїздом, оформленням статусу ВПО та вирішити – залишатися у Харкові чи їхати в інші регіони.

Про це медіа «Слобідський край» повідомив начальник Куп'янської міської військової адміністрації Андрій Беседін.

Ситуація у громаді залишається складною, при тому, що лінія фронту за сім кілометрів від Куп’янська.

– Ворог постійно штурмує позиції українських військових, але в нього нічого не виходить. Усе, на що здатний агресор, – нищити цивільну інфраструктуру. Удари наносяться по центральних частинах населених пунктів. Від ворожого терору, на жаль, зазнають поранень та гинуть мирні жителі, – зазначив Андрій Беседін. 

У громаді, де вже понад рік діє обов’язкова евакуація, за словами її очільника, залишається 7,5 тисячі мешканців, з них 202 дитини.

– Постійно з ними спілкуємося, постійно наголошуємо на важливості виїхати з території громади саме зараз. Не наражати себе, своїх близьких, особливо дітей, на небезпеку. На жаль, є ті, хто цим нехтує.  Працює служба у справах дітей, кожен день спілкується з батьками, – розповів керівник МВА.

Андрій Беседін також зазначив, що влада намагається створити комфортні умови для тих, хто вимушений евакуювати сім’ї з небезпечних територій. Про це, зокрема, йшлося на нараді, де брала участь віце-прем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. 

– Є можливість наші сім’ї з дітьми вивезти на три місяці на Закарпаття з повним пансіоном. Сподіваюся, що це матиме вплив та люди виїжджатимуть. Якщо ні, будемо розглядати питання примусової евакуації, – сказав Андрій Беседін.

Для сприяння евакуації, говорить він, працює телефонна гаряча лінія у режимі 24/7. Зателефонувавши, люди можуть отримати повну консультацію, замовити евакуаційний автомобіль, який наступного дня приїде за ними та доставить до обласного центру. Там евакуйованих зустрінуть соціальні працівники, психологи, волонтери, допоможуть оформити статус ВПО. Там люді визначатимуться, чи залишитися на Харківщині, чи їхати в інші регіони. Наприклад, такі міста-побратими Куп’янська, як Житомир, Рівне, Чернівці. Є можливість виїхати власним транспортом, працює залізничне та автобусне сполучення з Харковом, а також маршрутний транспорт усередині громади. 

– З усіма, хто залишається в громаді, ми на зв’язку, кожний знає, що робити. Головне – розуміння, що життя та здоров’я ніхто не поверне та не компенсує, – наголосив Андрій Беседін.

«Слобідський край» раніше писав, що у Козіївці з’явиться спортивний простір для дітей-переселенців.