Евакуація з прифронтових громад Харківщини: важлива інформація для тих, хто виїжджає

26.10.2023 15:41 Куп’янськ
Фото ілюстративне Фото ілюстративне

У Харківській області найближчим часом можуть оголосити примусову евакуацію дітей з прифронтових громад Куп’янського району. Влада закликає цивільних жителів евакуюватися до безпечних регіонів та врятувати себе від поранень або загибелі.

Як передає «Слобідський край», Куп’янська міська військова адміністрація надає відповіді на найчастіші питання, які виникають у людей, яких евакуюють.

«У російських військових немає правил війни: вони пускають ракети по цивільних об'єктах та приватних секторах. Якщо сьогодні прилетіло до вашого сусіда, то завтра може догнати й вас», – ідеться у повідомленні.

1. Чому важливо евакуюватися? 

Залишатися на прифронтових територіях — небезпечно.  

Ніхто не знає, коли закінчиться війна. Поки є можливість виїхати, нею потрібно скористатися. Немає нічого ціннішого за ваше життя та життя ваших близьких.   

Українські військові матимуть змогу повноцінно проводити оборонні та наступальні дії, якщо мешканці прифронтових територій його залишать. Евакуація полегшує роботу військовим.

2. Як евакуюватися? 

Повідомити про бажання евакуюватися можна за номером цілодобової лінії Єдиного координаційного центру

0-800-33-92-91

Буде забезпечено безоплатне проживання у прихистку, гуманітарна допомога, харчування, медична підтримка. Також буде надано допомогу в оформленні довідки ВПО та відповідну грошову допомогу від держави та міжнародних організацій.

За інформацією звертатися на гарячу лінію Куп'янської МВА для мешканців Куп’янської територіальної громади з 9:00 до 16:00 за номером +380989412300

3. Що мати при собі?  

При собі потрібно мати найважливіші речі:

-  Паспорт і копії всіх документів;   

-  Гроші (готівка та банківські картки);  

-  Одяг, білизна, надійне зручне взуття (один комплект має бути на вас і другий на заміну);

-   Важливі та дорогі для вас речі: старі фото, сімейні коштовності тощо (щось невелике, але дійсно важливе для вас. Може статися так, що ви ніколи не повернетеся додому). 

Куп’янськ, відповіді на питання про евакуацію

4. Не шукайте виправдань  

Родини з дітьми, маломобільні люди, особи з інвалідністю, власники тварин — усі ці категорії можуть евакуюватися. Навіть більше — повинні це зробити.

Батьки несуть відповідальність за життя малолітньої дитини (до 14 років). Залишення дитини в небезпеці може розглядатися як злочин.

5. Не бійтеся невідомого

Страх перед новим не повинен зупиняти вас від евакуації. Люди починають пристосовуватися до обставин самостійно або зі знайомими та волонтерами. У новому місці ви не залишитесь одні.

6. Не тримайтеся за речі

Матеріальні речі втрачають цінність, коли поруч війна. Тільки зробили ремонт? Купили новий диван? Цим ви будете користуватися після перемоги, а зараз ваше завдання — залишатися у безпеці.  

7. Будьте вдячні за допомогу  

Волонтери та водії ризикують власним життям, коли рятують з гарячих точок. Постарайтеся не перешкоджати їм під час евакуації, слухайте та чітко дотримуйтеся їхніх вказівок. Цінуйте їхню допомогу!

У місті Харків у волонтерскому центрі ХАБ Вокзал триває Програма екстреної підтримки ВПО з Куп'янського району. Допомогу можуть отримати всі нещодавно евакуйовані, а також люди, які виїхали самостійно. Телефонувати з понеділка по п'ятницю з 10.00 до 17.00 – 80635848563

Нагадаємо, 24 жовтня двоє чоловіків 50 та 57 років загинули внаслідок артилерійського обстрілу села Подоли Куп’янського району. 25 жовтня унаслідок авіаудару по селу Подоли була поранена 83-річна жінка.

Нагадаємо також, що на Лимано-Купְ’янському напрямку російські окупанти не припиняють активних бойових дій. Наразі Збройні сили перебувають в активній обороні.

Більше новин Куп'янськ читайте на нашому сайті.