Хто ініціював десятки перейменувань у Куп’янській громаді
Назву змінили більше півсотні топонімів – вулиці та провулки у низці населених пунктів Куп’янської громади. Майже всі за ініціативи місцевих жителів.
Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Куп'янської міської військової адміністрації Андрій Беседін.
Він повідомив, що перейменовано 53 топоніми – вулиці та провулки у Куп’янську, Куп’янську Вузловому, Ківшарівці. Майже усі пропозиції щодо перейменування вулиць та провулків надходили від мешканців громади. У тому числі, від родичів та близьких тих, хто віддав життя, захищаючи Україну. Крім громадян, з пропозиціями про перейменування звертаються різні установи.
- Процедура цілком відкрита, згідно чинного законодавства. На офіційній сторінці в інтернеті Куп’янської міської ради збираються пропозиції від людей, дані верифікуються, виносяться на обговорення та онлайн голосування. Термін процедури голосування також визначений законодавством. По завершенні збираємо дані, виводимо процентні співвідношення, оголошуємо переможця. Таким чином, підписую розпорядження про перейменування. Фактично це громадська ініціатива, - сказав Андрій Беседін.
Процес перейменування координує створена при Куп’янській міській військовій адміністрації та міській раді комісія з перейменування топонімів
Про таблички з новими назвами на вулицях говорити рано. За словами Андрія Бесеідна вони з’являться після Перемоги, коли почнеться відбудова. А от у навігаційних інтернетсервісах деякі назви поступово вже можна побачити.
- Перейменування, тим не менш, необхідно і на часі, тому що символічно. Якщо центральна вулиця Куп’янська називалася Першого травня, то зараз вона називається Захисників Куп’янська. З’явилися вулиці Волонтерів, Героїв прикордонників, Дмитра Коцубайла («Да Вінчі»), - вважає керівник громади.
Андрій Беседін наголошує, що на процес перейменування не витрачаються кошти бюджетні або позабюджетні. Людям необов’язково перереєстровуватися, якщо не йдеться про купівлю-продаж. Й у цьому разі все робиться дуже швидко, назва підтягується у реєстрі.
Раніше «Слобідський край» писав, що у Старому Салтові обирають кращу молодіжну концепцію.