Яка ситуація з медициною у Куп’янському районі

Фото: Facebook Андрій Беседін Фото: Facebook Андрій Беседін

Через два роки після деокупації на території Куп’янського району бракує кадрів у закладах охорони здоров’я, залишаються зруйновані Куп’янська, Великобурлуцька лікарні.

Про це медіа «Слобідський край» повідомив начальник Куп’янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич.

Як було сказано раніше, жителі Куп’янського району, які проживають у відносно безпечній зоні, мають воду, світло та газ, вивозиться сміття. Працюють соціальні служби, магазини, аптеки. Виняток – населені пункти вздовж лінії зіткнення та кордону. Частина двох громад досі залишається під окупацією.

Як зазначив Андрій Канашевич, у районі є певні проблеми з медициною. Зруйновані Куп’янська, Великобурлуцька лікарні, бракує кадрів.

– У Великому Бурлуці знайшли приміщення, щоб лікарня частково надавала послуги. Працює лікарня у Куп’янську-Вузловому. Відчувається значний дефіцит лікарів.

У Куп’янську працює тільки первинна ланка надання медичних послуг, як і взагалі по району, за винятком тих територій, де небезпечно. Багато лікарів виїхало. Особливо це стосується прифронтових і прикордонних громад, – повідомив керівник РВА.

Проєкт відновлення Куп’янської лікарні, який мав бути реалізований за участю міжнародних партнерів, довелося відкласти до того часу, коли ситуація в районі буде більш безпечною.

– Міжнародні партнери планували відновлення лікарень. Але після того, як ми уклали меморандум, відбулися більш масштабні руйнування. Проєкт довелося відкласти до завершення бойових дій або відсунення лінії фронту на безпечну відстань, – розповів Андрій Канашевич.