Скільки людей залишається у Куп’янському районі

Фото: Куп’янська МВА Фото: Куп’янська МВА

Більшість населення має доступ до комунальних та адміністративних  послуг, але, з огляду на небезпеку, через те, що лінія зіткнення з ворогом проходить упритул або по самій території району, оголошено евакуацію.

Куп’янський район був окупований навесні 2022 року. Це єдиний район у Харківській області, який не був звільнений остаточно після завершення Слобожанського контрнаступу. Окупованими залишаються частини Дворічанської та Петропавлівської громад.

Про ситуацію в районі через два роки після деокупації «Слобідському краю» розповів начальник Куп’янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич.

За його даними, до початку повномасштабного російського вторгнення населення Куп’янського району становило 135 тисяч. За підрахунками районної військової адміністрації, восени 2022 року там залишалося близько 60 тисяч осіб. Упродовж періоду після деокупації виїхали ще від 27 до 30 тисяч.

– Під час окупації через Печенізьку дамбу вийшло до 10 тисяч мешканців Куп’янського району. Скільки виїхало через російський кордон, важко сказати, – зауважив начальник Куп’янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич.

За словами керівника РВА, після деокупації повністю по району було відновлено електропостачання. За винятком населених пунктів, що розташовані вздовж лінії фронту або вздовж кордону. За можливості відновили газопостачання. Знову почали працювати комунальні служби. Центри надання адміністративних послуг сформували у кожній громаді. Вони працюють за винятком тих громад, де проходить лінія зіткнення.

– Здебільшого люди, якщо вони проживають у більш-менш безпечній зоні, мають воду, світло та газ, вивозиться сміття. Працюють магазини, аптеки, соціальні служби. Все це вдалося відновити після деокупації, – розповів Андрій Канашевич.

Актуальним залишається питання евакуації населення. Як зауважив Андрій Канашевич, виїжджають люди повільно.

Раніше «Слобідський край» розповідав, що у Куп’янську назвали три причини, чому в громаді школи працюватимуть онлайн.