Курилівський гуманітарний хаб: яка соціальна підтримка надається жителям громади

11.04.2025 16:25 Курилівка
Співробітники Курилівського хабу Співробітники Курилівського хабу

Минулої осені у Харкові відкрився Курилівський гуманітарний хаб. Евакуйовані жителі Курилівської громади отримують у хабі гуманітарну, правову та соціально-психологічну допомогу, а також консультації спеціалістів служби зайнятості та Пенсійного фонду.

Про це кореспондентці медіа «Слобідський край» розповіла начальник відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Курилівської сільської ради Олена Польоха.

За словами Олени Польохи, соціальною підтримкою вдалося охопити тих жителів Курилівської громади, в яких є можливість звернутися до хабу. Йдеться про громадян, які оформили статус ВПО в Харкові та Харківській області, але залишаються зареєстрованими в Курилівській громаді.

«На сьогодні в Курилівському хабі зареєстровано близько трьох тисяч людей. Створені бази даних за категоріями – особи з інвалідністю, багатодітні родини, громадяни у віці шістдесят плюс. Також у нас працює служба у справах дітей, яка опікується дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Працівники служби постійно дізнаються про їхні потреби. У разі необхідності дітям надається матеріальна допомога та продукти харчування», – зазначає Олена Польоха.

Допомога продуктами

Евакуйований з Курилівської громади отримує овочевий набір / Фото: Ірина Українцева

У громаді розроблена програма соцзахисту цивільного населення, на виконання якої передбачені кошти місцевого бюджету. Матеріальна допомога виплачується людям, які опинилися у скрутних життєвих обставинах, переважно, на покриття витрат на лікування.

«Йдеться про складні випадки оперативних втручань, онкозахворювання тощо. Ця допомога виплачується раз на рік. Людині, якій вона схвалена засіданням уповноваженої комісії, потрібно зібрати необхідний пакет документів і надіслати у зручний для неї спосіб. Особисто приїжджати до хабу необов'язково», – зауважує Олена Польоха.  

Також у Курилівській громаді діє програма захисту захисників і захисниць.

«Нашим військовим кошти з місцевого бюджету виділяються у разі їх мобілізації, отримання поранення, демобілізації з військової служби. Створюємо, наскільки це можливо, реєстр наших захисників і захисниць. Також щороку до Дня захисників і захисниць виплачуємо матеріальну допомогу сім'ям загиблих і зниклих безвісти, а також батькам хлопця, який наразі перебуває в російському полоні і на повернення якого ми всі дуже сподіваємось», – розповідає начальник відділу соцзахисту населення Курилівської громади.

Курилівський хаб співпрацює з різними гуманітарними фондами, у тому числі міжнародними.

«Ми самі на них виходимо. Особливо, коли йдеться про дороговартісне лікування, а можливості місцевого бюджету обмежені. Так, нещодавно до нас звернулася жінка пенсійного віку. Пенсія маленька, а операції на колінному суглобі не уникнути. Ми вийшли на один із благодійних фондів, який її поставив у безкоштовну чергу під державну програму на заміну суглоба», – розповідає Олена Польоха.

Спеціалісти за роботою

Спеціалісти хабу допомагають курилівцям оформити документи / Фото: Ірина Українцева

Також громада співпрацює з Харківською ОВА, де розроблена і діє програма підтримки мешканців області. До ХОВА готуються і скеровуються пакети документів для отримання матеріальної допомоги.  

Курилівський хаб відкритий за підтримки начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова.  

Раніше ми писали, що ВПО офіційно визнаються жителями громад, в яких мешкають.