У Лозівській громаді безкоштовно надають житло: як це працює
Лозівська громада запровадила ініціативу з надання безкоштовного житла тим, хто цього потребує. Житловий фонд розширюється завдяки відумерлій спадщині – нерухомості, яка не має спадкоємців.
Про це кореспондентці медіа «Слобідський край» розповіла начальниця юридичного відділу апарату виконавчого комітету Лозівської міської ради Олена Степанова.
– Ця ініціатива є перспективною, оскільки після прихистку внутрішньо переміщених осіб кількість населення в Лозівській громаді зросла на понад 13 тисяч осіб. Місто не будує нового житла, але ми знайшли спосіб допомогти людям отримати дах над головою, – зауважила Олена Степанова.
Інформація про безхазяйне нерухоме майно та відумерлу спадщину надходить від старост, соціальних служб, підприємств, що надають комунальні послуги, а також від пересічних громадян. Якщо виявляється порожнє житло, то фахівці перевіряють дані, збирають документи та за наявності підстав для визнання спадщини відумерлою подають позов до суду. Отримавши позитивне рішення суду, таке житло згодом розподіляється згідно з чергою, надається комунальним підприємствам як службове або виділяється переселенцям як тимчасове житло.
– Окрему увагу приділяємо медичним працівникам, яких не вистачає в громаді. Для залучення нових спеціалістів ми пропонуємо їм службове житло. Наприклад, медикиня амбулаторії села Єлизаветівка отримала оселю після того, як втратила свою через війну та приїхала в громаду як ВПО, – розповіла Олена Степанова.
Житло розподіляється не тільки у місті, але і в сільських населених пунктах. Як правило, воно потребує ремонту.
Олена Степанова переконана, що надання житла переселенцям сприяє розвитку Лозівської громади у майбутньому.
Раніше «Слобідський край» писав, що жителі Харківської області придбали 653 квартири та 220 приватних будинків, використавши житлові сертифікати.
Читайте також:
Житло для ветеранів: які програми працюють на Харківщині