Шиє подушки на фронт у 95 років: підтримка ЗСУ від Малинівської громади
Громади на зв'язкуЖителі Малинівської громади від початку повномасштабного вторгнення активно допомагають Збройним силам України. Серед цього волонтерського десанту є 95-річна Анна Перепелиця, яка шиє подушки на фронт. Осторонь не залишається і Малинівська селищна рада, що закриває запити військових.
Виготовила близько 80 штук
Молиться за всіх солдатів перед лампадкою, плаче. Так від початку повномасштабного вторгнення починається кожен ранок у 95-річної жительки Малинівки Анни Павлівни Перепелиці. Вона народилася 16 лютого 1929 року в Малинівці, де все життя й прожила. Напад російських окупантів – це вже друга війна в житті жінки. Як розповідає її онука Анна Герасимова, під час Другої світової велика родина бабусі, де було 11 дітей, майже одразу залишилася без будинку, він був зруйнований.
Улітку сім’я жила в землянці, а взимку їх прихистила знайома жінка. Потім разом з небайдужими людьми вони звели будинок. У той час Анна Павлівна допомагала пекти хліб солдатам. Осторонь підтримки військових вона не залишилася і зараз, без огляду на свій поважний вік.
– Ніхто ж цього не чекав, не був підготовлений: як звичайне населення, так і армія. І ми з перших днів війни допомагали військовим: готували їм, передавали необхідні речі тощо. Весною минулого року в одному із закладів освіти громади я побачила, що йде збір для військових на Великдень. Вирішила приготувати плов, картоплю, а своїй бабусі Анні Перепелиці запропонувала зробити деруни, вона погодилася. А через кілька місяців, восени, від одного з волонтерів дізналася, що бійцям не вистачає подушок середніх розмірів 50 на 50 сантиметрів. Спитала у бабусі, чи буде вона їх шити, вона дала згоду. Я кинула клич у громаді, що потрібні тканина та синтепон. Люди згуртовано відреагували, приносили все, що могли. На ці матеріали ми не витратили жодної копійчини, – згадує онука Анни Перепелиці.
Тож з минулої осені і донині 95-річна Анна Павлівна шиє подушки. За цей час зробила близько 80 штук. Вона проживає з донькою та онуком, які і допомагають жінці в цій справі. Якщо із самопочуттям все нормально, шиттю подушок довгожителька приділяє три – чотири години на день.
– Свою підтримку військовим вона пояснює так: «Як я можу сидіти і нічого не робити? Я одну війну пройшла, ніколи не думала, що ще одну війну побачу на своєму віку. Діточки в окопах, у холоді, я хочу чим-небудь допомагати, аби вони відчували і знали, що ми про них пам’ятаємо, переживаємо і підтримуємо їх». Бабуся взагалі ніколи не сиділа без діла. Вона й донині намагається на городі допомогти. Пересувається на милицях, оскільки зламана шийка стегна. Лікар казав, що Анна Павлівна не встане, а вона не погодилася і домоглася свого. Однією рукою спирається на милицю, в іншу бере сапку – і працює на городі. Просто не може без роботи. Ось городи закінчилися, і вона стала подушки шити. Квітень буде – і на город піде, – розповідає Анна Герасимова.
За півроку Анна Перепелиця зшила для військових близько 80 подушок/Фото: Анна Герасимова
Згуртована громада
Онука Анни Павлівни каже, що бабуся і надалі, якщо дозволятимете стан здоров’я, шитиме подушки військовим. Наразі вона дошиває 7-8 штук, бо цього місяця буде передача подушок на Куп’янський і Донецький напрямки. Анна Герасимова найближчим часом збирається оголосити збір матеріалу для пошиття. Потрібні тканина і синтепон.
– У нас узагалі в громаді дуже багато чуйних людей. Наприклад, у кінці минулого року ми відправили військовим три машини допомоги. Жителі приносять засоби гігієни, подушки, варення, смаколики тощо. Також дають гроші, на які купляється необхідне. Всі дуже стараються. Допомогу кожні три тижні відвозить на Куп’янський напрямок жителька Малинівки Валентина Іванченко, яка у 2022 році на війні втратила чоловіка. Вона живе волонтерством: сніг, злива, ожеледиця, коли й ногу на вулицю не виставиш, а вона надіває бронежилет і їде. Взагалі нічого не боїться, – зазначає Анна Герасимова.
Начальник Малинівської селищної військової адміністрації Микола Семер’янов наголошує, що жителі громади із самого початку повномасштабної війни активно і згуртовано допомагають Збройним силам України. За що він їм дуже вдячний.
– Люди у нас дуже відповідальні і відгукуються на той чи інший збір. Наприклад, у червні минулого року, коли було руйнування Каховської гідроелектростанції, ми звернулися до наших жителів по допомогу, сказали, що потрібні різні речі. За три доби зібрали понад 10 тонн допомоги. І це не якийсь там непотріб, а дійсно багато корисних речей: одяг, взуття, дитячі коляски тощо, – ділиться очільник Малинівської громади.
Анна Герасимова підкреслює, що місцева влада допомагає і людям, і волонтерам, і військовим.
– Знаю, що люди, в яких пошкоджені будинки, звертаються до голови – і щось вирішується. У важкій ситуації все одно знаходиться якийсь вихід. Кожен місяць видається «гуманітарка». У нас у закладах освіти печуть смаколики для ЗСУ, це теж відбувається за підтримки Миколи Семер’янова. Вважаю, він дійсно старається і робить все, що може, для людей. Таке ж ставлення і до військових, – каже жінка.
Від кришечок до грошей
У 2023 році на безпеку та оборону з бюджету Малинівської громади було виділено 5 мільйонів 200 тисяч гривень. Ці кошти пішли на підтримку ДСНС, поліції, на побудову фортифікаційних споруд і, звісно, допомогу армії. 2 мільйони 800 тисяч гривень з цієї суми було передано військовим. До речі, від їхнього командування наприкінці минулого року Микола Семер’янов отримав подяку.
– Ми багато допомагаємо бригаді, де служать наші земляки, тісно співпрацюємо. Вони звертаються до нас і просять придбати певні речі, а ми не маємо права купувати військове обладнання і тому подібне. Через це виділяємо субвенцію, і вони купують усе, що потрібно: дрони, пальне, запчастини для квадрокоптерів тощо. Цьогоріч ми вже виділили для них 2 мільйони 500 тисяч, – розповідає начальник Малинівської селищної військової адміністрації.
Минулоріч у громаді був створений, так би мовити, благодійний фонд. Свої внески, хто скільки може, роблять колективи селищної військової адміністрації, КП «Малинівка», місцевої амбулаторії, закладів освіти та культури громади, терцентру. Наприкінці 2023 року було зібрано 38 500 гривень, на які придбали для бійців гелеві свічки норвезького виробництва. Стандартна окопна свічка горить до чотирьох годин, а гелеві – шість годин, що дуже важливо на передовій. Цьогоріч також були зібрані кошти, на які вже придбали 220 штук.
Цьогоріч нашим захисникам було передано 220 гелевих свічок/Фото: Малинівська СВА
На постійній основі Малинівська селищна рада збирає різні речі на потреби військовим. Наприклад, потрібні пластикові кришечки, які в медицині використовуються у виробництві протезів. Загалом громада зібрала понад 100 кілограмів пластикових кришечок, і збір продовжується. Також потрібні постільна білизна, тканина для виготовлення маскувальних сіток, чоловічий одяг (спортивні кофти та штани, футболки, спідня білизна, шкарпетки, гумові капці), засоби гігієни тощо. Все це збирають у Малинівському центрі культури та дозвілля з 9:00 до 14:00 з понеділка по п’ятницю.
У Малинівській громаді постійно йде збір пластикових кришечок, які йдуть на протези для поранених бійців/Фото: Малинівська СВА
– Дуже пишаюся, що живу в такій громаді, де люди розуміють важливість підтримки ЗСУ і згуртовано це роблять. Цього року плануємо на безпеку і захист виділити близько п’яти мільйонів гривень, але якщо буде виконання бюджету. На сьогодні в нас один завод повністю зупинився. Та без огляду на це, все одно завдання номер один – робити все можливе, аби допомагати армії, – підкреслює начальник Малинівської СВА Микола Семер’янов.
P.S. Якщо у вас є можливість допомогти Анні Перепелиці з матеріалами для виготовлення подушок, телефонуйте її онучці Анні Герасимовій:
093-95-33-299..
Нагадаємо, жителька міста Балаклія виставила три своїх роботи в інтеренет-аукціоні на підтримку ЗСУ.
Також ми розповідали, що у Савинцях провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ.