У Малинівці шукали шляхи повернення своїх жителів з-за кордону

12.08.2024 14:19 Малинівка
«Слобідський край» «Слобідський край»

У Малинівській громаді Харківської області обговорювали нагальні проблеми, серед яких – повернення жителів із-за кордону та призупинення роботи промислових підприємств.

 

Як передає кореспондентка медіа «Слобідський край», у Малинівській громаді пройшла дискусія на тему «Національна самоідентифікація: реінтеграція громадян». На ній, зокрема, обговорювали, як повернути додому жителів ТГ, які виїхали за кордон, та роботу промислових підприємств на території громади. До повномасштабної війни тут жило 9600 людей, наразі 9200, серед них 2 тисячі – це ВПО. Найбільші заводи «ТіПіБієСПродакшн» та «PRIME» наразі повністю зупинили свою роботу та поки не планують її відновлювати. Залишилися працювати лише Малинівський склозавод та аграрії.

– Коли промислові підприємства запрацюють у повному обсязі, ніхто не знає. Попередньо можемо спрогнозувати, що не більше 10 % ВПО працездатного віку залишаться у вас у громаді, почнуть працювати та сплачувати податки, – зазначив експерт з децентралізації Віктор Нестеренко.

Тож у Малинівці може скластися ситуація, що тут житимуть переважно люди похилого віку. Тому найперше, що необхідно робити – показувати людям, що майбутнє в громаді є. 

Під час дискусії представники селищної ради зійшлися на думці, що не всім українцям за кордоном комфортно жити. На це впливає знання мови, інший менталітет тощо. Утім, аби вони повернулися саме до своєї громади, необхідно тримати з ними зв’язок – знати, де вони зараз перебувають та за яких умов повернуться додому. 

– Якщо в нас будуть прийнятні умови, то люди повернуться. Треба показати, що ми їх також не забуваємо. Утім це зробити доволі важко. Не всі хочуть казати, де вони зараз живуть, – зауважила одна з працівниць селищної ради. 

Наразі в громаді є план відновлення. Експерт з децентралізації зазначив, що до нього необхідно створити фактичний план дій на другий день після закінчення війни. 

– Люди мають розуміти, що на них чекає після повернення. Мають розуміти, що громада їх підтримає. І деякі з них приїдуть уже зі своїми ідеями, які необхідно буде допомогти реалізувати, – наголосив Нестеренко.