Випускний «Гудбай фест», новий табір і купальські конкурси: у Новій Водолазі знову відзначали свята всією громадою
Випускний у стилі блогу
Сьогодні молодь складно уявити без мобільних телефонів, Інстаграму чи Тік-Току. Тому у Нововодолазькій громаді вирішили і випускний провести у відповідному форматі, де всі учасники та гості свята перетворилися на блогерів, інстаграмників та фоловерів. Ведучі замість вечірніх суконь та підборів вбралися у джинси, футболки та кросівки, а учасникам свята роздали лайки-вподобайки, якими вони підтримували все, що відбувалося на сцені. До речі, багато хто виходив у прямі ефіри на своїх сторінках у соцмережах.
- Готуйте телефони, відкривайте свої портали інтернет-спілкування! Розпочинаємо спецпроєкт «ГУДБАЙ ФЕСТ_21», який вже готовий вибухнути вау-подіями. Ставте до ваших прямих ефірів хештег ГУДБАЙ ФЕСТ_21, - закликала ведуча всіх присутніх на головній площі Нової Водолаги.
Ввечері 26 червня тисячі жителів Нововодолазької громади зібралися на головній площі селища, щоб привітати випускників шкіл – їх цього року 121 (випускні класи були в дев’ятьох школах громади). До речі, ще на початку року ніхто не знав, чи буде влітку випускний. Бо в минулому році через пандемію коронавірусу всі масові заходи в громаді були скасовані. У квітні ситуація із захворюваністю в Новій Водолазі значно покращилася, тож вирішили свято проводити.
- Мені дуже приємно, що ми відновили наші традиції, - зазначив зі сцени очільник Нововодолазької громади Олександр Єсін, який разом з іншими поважними гостями був у команді суперблогерів, що творять історію країни та рідного краю. - Хочу подякувати батькам, які з порозумінням ставилися до потреб навчальних закладів, карантинів, уроків у смартфонах тощо. А вчителям за те, що вони останній рік навчалися навчати по-новому, і впоралися з цим на відмінно. Сьогодні в громаді 11 медалістів (дев’ять золотих та дві срібні медалі, – Авт.). Це достойний результат. Шановні випускники, щиро бажаю вам успіху у вашому дорослому житті!
Під час свята всі медалісти в подарунок від громади отримали планшети. Привітав випускників ще один представник команди суперблогерів – народний депутат України Олексій Красов.
- Ви – нове покоління цифрової трансформації, покоління без кордонів та безмежних можливостей. Ви сьогодні в соцмережах знаходите за хвилину необхідну інформацію, окремим чиновникам на це потрібно до десяти днів. Бажаю вам обрати професії, досягнути успіху, але завжди пам’ятати рідну землю і селище, батьків і вчителів, завдяки яким ви здобули свої знання, і найголовніше – повертатись і допомагати у розвитку рідного краю. Адже найцінніше у нашому житті – пам’ятати свою історію і витоки, допомагати землякам і робити все можливе для розвитку рідного дому, - наголосив Олексій Красов.
Окрім цього народний депутат повідомив, що цьогоріч Нововодолазька ТГ придбає два нові шкільні автобуси. Також у цьому році за гроші державного бюджету придбає машину для вивезення сміття. А ще народний обранець пообіцяв, що в таборі «Золотий Колос» почнуть робити ремонт приміщення їдальні та клубу.
Читайте також: Нововодолазька громада виділила 350 тисяч гривень на проєкти школярів
Більше, ніж свято
Потім настала черга випускників дивувати гостей свого свята. Всі ж знають, що блогери люблять епатувати публіку, тож кожен клас підготував оригінальний вихід на сцену, який до останнього тримав у секреті.
Наприклад, виходу випускників Липкуватівського ліцею передували велосипедисти, бо в цьому закладі дуже потужний напрямок велисипедного туризму. На рахунку липкуватівських велосипедистів – безліч нагород різноманітних турнірів. Слідом за велотуристами на площі з’явилися випускники цієї школи.
Вихід випускників Нововодолазького ліцею №2 відкрили роллери. А 11-класникам Просянського ліцею допомагали вийти у запальному танці інші учні цього навчального закладу.
У контекст блогерської вечірки добре вписалися й чуттєві вальси випускників. Учорашні 11-класники дуже відповідально підійшли до репетицій і виступів, тож усі школи подарували глядачам свій танок.
- Діти нам подарували дев’ять дуже красивих вальсів. Навіть маленькі школи танцювали. Хоча спочатку одна зі шкіл, де всього п’ять випускників, думала не танцювати. Але після того, як їх учні побували на репетиції свята, самі загорілися цією ідеєю і за кілька тижнів підготували чудовий номер, - розповіла «Слобідському краю» начальниця відділу освіти Нововодолазької селищної ради Ольга Козачок. - Для чотирьох закладів освіти, які доєдналися до громади минулого року, це був перший випускний у такому форматі. Батьки дякували за формат та увагу до дітей.
У будь-якому випадку, незалежно від того, буде випускний чи ні, вирішили підготувати свій вальс ще на початку 2020 року учні Нововодолазького ліцею №3.
- Випускний для нас був більше, ніж просто свято. Довгий час через карантин ми взагалі думали, що його не буде. На початку року нам казали, що жодних масових заходів. Що атестати ми скоріше за все отримаємо у школі, заходитимемо до кабінету по одному. Тобто жодних урочистих заходів, - розповіла «Слобідському краю» випускниця Нововодолазького ліцею №3 Євгенія Завада. – Тоді ми класом і вирішили, що у будь-якому випадку підготуємо вальс. Буде випускний чи ні, а ми все одно самі вийдемо на площу і станцюємо. Як же ми стрибали від радості, коли дізналися, що свято все ж таки буде. Та ще й яке – із запрошеною зірковою співачкою! Дякую нашому голові Олександру Єсіну за такі позитивні і яскраві враження.
Під час «Гудбай фест_21» було дуже багато різноманітних сюрпризів – це танцювальні флешмоби від батьків, учителів та директорів шкіл. Розважала всіх гостей вечірки блогерів зіркова гостя – популярна українська співачка Оля Цибульська. Як тільки ведучі оголосили її виступ, діти відразу повскакували зі своїх місць та стрімголов рванули до сцени. А деякі з випускників навіть виступили із зірковою виконавицею. Серед них і Євгенія Завада, вона разом із кількома іншими випускниками заспівали із Цибульською її хіт «Цьомаю».
- Оля просто запитала, хто хоче на сцену? Ось я визвалася. Зірки в Новій Водолазі виступали і раніше, але не всі вони були такі відкриті та позитивні. З кимось навіть сфотографуватися не можна було, не те, що на сцену вийти, - ділиться своїми враженнями випускниця. – Це свято залишиться в моїй пам’яті на все життя.
Фінальною крапкою «Гудбай фесту_21» став феєрверк.
Територія дитинства
Ще у 2020 році у Нововодолазькій ТГ було створено комунальне підприємство «Заклад оздоровлення та відпочинку «Золотий Колос». Дитячий табір розташований у мальовничьому куточку громади – посеред соснового лісу поблизу села Павлівка, поруч протікає річка Мжа. Проте через пандемію заклад не зміг відразу відчинити свої двері, а відтермінував цю подію на рік.
У червні 2021 року стартувала перша зміна у таборі. Протягом 21 дня 144 дитини оздоровлювалися тут та набиралися яскравих вражень. Вік відпочивальників – від шести до 17 років. У липні та серпні потрапити у табір відпочинку значно більше охочих. Одночасно заклад може прийняти до 360 відпочивальників.
- Для нашої громади – це новий напрямок роботи, то ж ми паралельно і навчаємося. Першу зміну запустили в тестовому режимі. Якщо і були якісь недоліки, то ми їх відразу виправляли. Якщо на першій зміні було 144 дитини, то на другій, що стартувала 5 липня, - вже понад 300 відпочивальників. Приблизно стільки ж плануємо прийняти і на третій зміні, - розповіла «Слобідському краю» перша заступниця голови Нововодолазької селищної ради Лілія Іващенко.
У селищній раді повідомили, що повна вартість путівки у «Золотий Колос» складає 7200 гривень, через профсоюзи дешевше. За кошти громади під час першої зміни оздоровилися сім дітей пільгових категорій (із дитячого будинку сімейного типу, діти сироти та діти під опікою) та п’ять обдарованих дітей. На другій зміні громада оплатила відпочинок семи дітей-сиріт і 20 обдарованих.
2 липня відбулося урочисте закриття першої зміни. Був великий святковий концерт, до якого діти разом з вихователями та їх помічниками готувалися протягом кількох тижнів, увечері – зустріч біля вогнища та польова каша. А ще в останній день було багато сліз, діти не хотіли розставатися зі своїми новими друзями та їхати додому. Багато хто з них мріє повернутися до табору.
- Під час першої зміни було дуже багато дітей, які взагалі вперше потрапили до табору. Тож спочатку був процес знайомства, але вже через кілька днів кожен загін став єдиною родиною, де всі одне одному допомагали. Кожен загін приймав активну участь у різноманітних заходах, - розповіла «Слобідському краю» старша вожата Альона Щербак.
Сумувати дітлахам просто не було часу, щодня у закладі проходили різноманітні заходи, як спортивні, так і культурно-масові: змагання з футболу та волейболу, Танцювальний майдан, Битва хорів, День Нептуна, Хеловін тощо. Найбільше юним відпочивальникам подобалися тематичні дискотеки, зокрема «Все навпаки» - коли хлопці перевтілювалися у дівчат, а дівчата у хлопців
- Було дуже весело, дітям це так сподобалося, що довелося кілька таких дискотек проводити, - з посмішкою згадує старша вожата.
А ще діти любили ходити на пляж, де можна було не тільки покупатися, а й поплавати на човнах чи катамаранах. У цей час відпочивальники були під пильним наглядом плавруків та матросів.
Після такого насиченого відпочинку діти залюбки бігли до їдальні, де на них чекали смачні обіди й вечері. До речі, багато страв було із меню зіркового шеф-кухаря Євгена Клопотенка.
А ось батькам на територію табору через карантинні обмеження вхід було заборонено. Якщо щось потрібно було передати дітям, то дорослі зустрічалися з вихователем або його помічником перед входом на територію закладу та віддавали передачку. При цьому всі були у засобах індивідуального захисту. Самі ж дітлахи кілька разів на день проходили температурний скринінг.
5 липня до табору заїхала нова зміна дітей, попереду у них незабутні три тижні відпочинку. А вже 28 липня їх змінять нові відпочивальники.
Купальська ніч
6 липня в Нововодолазькій громаді вкотре весело та з розмахом відзначили Івана Купала. Фестиваль української народної творчості «Цвіт папороті» проходив у селі Новоселівка на березі річки Вільхуватка. Похмура погода та легкий дощ не стали на заваді святкування. Ще б пак – люди скучили за такими зустрічами, минулого року через COVID-19 фестиваль довелося проводити онлайн.
Цього разу купальські гуляння пройшли з усіма традиційними атрибутами – піснями, танцями, хороводами, плетінням вінків та ватрою. На фестивалі виступили близько 30 колективів, всі вони отримали відзнаки від селищного голови та подарунки від громади – жорсткі накопичувачі пам’яті.
Серед старостинських округів проходив конкурс на кращий купальський вінок. Трійку переможців серед 12 учасниць визначали оплески глядачів. Перше місце посіла Тетяна Васюта з Липкуватівського старостинського округу, друге – Катерина Кремінь з Просянського старостинського округу, третє – Катерина Погоріла, Ордівський старостинській округ.
Потім майстрині ділилися своїми секретами та навчали всіх охочих плетінню купальських вінків. А ввечері незаміжні дівчата запускали свої віночки у річку, щоб дізнатися, коли вони стануть на весільний рушник.
Ну і яке свято без козацької каші та святкової дискотеки? Також охочі стрибали через ватру, щоб очиститися від усього поганого.
На свято завітав народний депутат України Олексій Красов, разом з головою Нововодолазької громади Олександром Єсіним вони привітали учасників фестивалю.
- Нехай сила сонця оберігає кожну українську родину! Бажаю вам, друзі, щасливого літа, яке зарядить вас здоров’ям та енергією на весь наступний рік, - побажав почесний гість жителям громади.