Сказ у тварин: хвороба поширилася на територію Олексіївської громади

09.01.2024 10:49 Олексіївка

У понеділок, 8 січня, стало відомо про поширення сказу у тварин на ще одну громаду Харківської області.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Олексіївську сільську територіальну громаду.

Як ідеться у повідомленні, нещодавно в селі Киселі Олексіївської громади було виявлено хворого домашнього кота. В домогосподарстві кіт вів себе агресивно та покусав власника подвір’я. Постраждалого доставили до Первомайської ЦРЛ, зараз він перебуває під наглядом лікарів.

Уже у лабораторії фахівці підтвердили у тварини сказ. 

За даними надзвичайної протиепізоотичної комісії неблагополучним щодо сказу тварин оголошено двір, де загинув кіт, а також територію села Киселі. Загрозливою зоною є село Кам’янка, зоною спостереження – селище Слобідське. Там накладено карантинні обмеження на 2 місяці.

Наразі в осередку захворювання вживаються всі необхідні заходи з його локалізації. У випадку контакту домашніх тварин з дикими – повідомте ветеринарів. Вони проведуть відповідні заходи для запобігання зараженню та загибелі тварин.

  • Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин та людей, спричинене нейротропним вірусом сказу. В разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги  – смерть неминуча. Варто зазначити, що людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через укус, подряпину та мікроушкодження шкіри або ж потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки – з-поміж свійської фауни, а в дикій природі – лисиці та вовки.

Нагадаємо, в регіоні було зафіксовано 99 випадків сказу, з яких 8 серед лисиць і 1 у куниці. Найбільша кількість випадків сказу реєструється серед безпритульних собак та котів, також збільшилась кількість інфікованої великої рогатої худоби. Згідно з даними літніх обліків 2023 року, на території області чисельність лисиць становить 3895 голів. Це 109,8 % до оптимального рівня.

Також ми писали, як поводитися з потенційно хворою на сказ твариною, що робити, якщо вас вкусив такий звір, та чи потрібно робити ті самі «40 уколів у живіт»? Відповіді на всі ці запитання ми зібрали в одному матеріалі.