Школі в селі Оскіл волонтери з Польщі передали меблі
Як повідомляє «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу ХОВА, за співпраці начальника Харківської обласної військової адміністрації та волонтерів із Польщі до Оскільської громади передали фуру меблів і техніки. Ними забезпечать уцілілу школу.
«Це вкрай важлива допомога за нинішніх умов, особливо для деокупованих населених пунктів Харківщини. Очний науковий процес у школах розпочнеться вже після нашої перемоги над окупантом, а готуватися до його відновлення ми маємо вже зараз», – зазначив заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов.
До лютневого вторгнення 2022 року в Оскільській громаді було зареєстровано 600 учнів. За останніми даними в громаді залишаються близько 200 школярів.
«На жаль, під час активних бойових дій окупанти знищили майже всі соціальні об’єкти, покрали або зіпсували техніку. Для нас необхідна всебічна допомога, особливо для навчального процесу. І за це ми щиро вдячні», – розповів начальник Оскільської сільської військової адміністрації Геннадій Загоруйко.
«Польсько-українська аграрна асоціація» та «Товариство українців в Польщі» допомагають Харківщині з перших днів широкомасштабного вторгнення.
«Цього разу ми зібрали більше сотні стільців, парти, нову та вживану побутову техніку, 4 столи для настільного тенісу, піаніно та багато-багато іншого. Привезли всі меблі з-під Варшави і саме для цієї громади, бо ми шукали найбільш постраждалі населені пункти для допомоги», – поділився заступник голови правління «Польсько-української аграрної асоціації» Віктор Нестеренко.
Раніше, після деокупації Оскільської громади, «Польсько-українська аграрна асоціація» передавала школі оргтехніку та комп’ютери для забезпечення дистанційного навчання.
Нагадаємо, нещодавно енергетики повністю заживили село Оскіл, знеструмлене на початку вторгнення.
Ми вже писали, що вороги зайшли в Оскільську ТГ на початку минулого березня. Поступово вони окупували майже всю територію громади – 95 % (це 25 сіл). Під контролем ЗСУ перебувало тільки село Вірнопілля, а села Довгеньке, Бражківка та Сулигівка переходили з рук у руки.
У першій половині січня в Ізюмі фахівці АТ «Харківобленерго» відновили електропостачання на останній вулиці, яка залишалась знеструмленою.
Також у січні енергетики повністю відновили електропостачання у селах Глинське та Забавне, які залишались без світла з початку війни.
Більше новин Оскіл читайте на нашому сайті.