Шаховий гурток у Печенізькій громаді: як діти навчаються в умовах війни
Шаховий гурток «Мудрі шахи», який працює у Печенізькій громаді з 2019 року, не припиняє своєї діяльності навіть в умовах війни. Тут діти від 6 до 16 років вчаться грі в шахи та шашки, долаючи виклики сьогодення та знаходячи підтримку один в одному.
Про це розповіла кореспондентці «Слобідського краю» головний спеціаліст відділу молоді та спорту Печенізької селищної ради Валентина Куц.
- Ми починали роботу на базі Центру дитячої та юнацької творчості, де проводили заняття за програмою і відбирали дітей через тестування. Проте зараз, до гуртка може долучитися кожна дитина, яка має бажання, - поділилася Валентина Куц.
Шаховий гурток «Мудрі шахи» / Фото: Facebook Валентина Куц
Заняття з шахів, шашок та гри в «куточки» (різновид гри з шашками) нині проходять в укритті, оскільки будівля Центру творчості та юнацтва була зруйнована внаслідок обстрілу. Безпека дітей залишається пріоритетом для громади.
За ініціативи селищного голови Олександра Гусарова, у громаді щорічно проводять турнір, присвячений Дню захисників України. Переможці отримують грошові премії: за перше місце — 500 гривень, за друге — 300 гривень, а за третє — 200 гривень.
- Гра в шахи важлива для розвитку дитини: вона формує логічне мислення, посидючість, вміння концентруватися та поважати супротивника. Ми вчимо дітей тиснути руки на початку та наприкінці гри, а також товаришувати, адже в групах займаються діти різного віку, -зазначила Валентина Куц.
Гурток також працює в онлайн-форматі. Діти, які виїхали з Харківщини чи України, мають можливість продовжувати навчання дистанційно. Крім того, проводяться онлайн-ігри з шаховим клубом із Вірменії, який підтримує українських шахістів у цей складний час.
Нині у шаховому гуртку займаються близько 50 дітей, із них 10 — це діти-переселенці.
Попри труднощі, «Мудрі шахи» залишаються осередком розвитку та підтримки для дітей у Печенізькій громаді. Гурток не лише розвиває інтелектуальні здібності, а й створює умови для соціалізації, дружби та взаємної підтримки.
Шаховий гурток у Печенізькій громаді / Фото: Facebook Валентина Куц
Раніше «Слобідськийй край» писав, що у громадах Харківщини організовано роботу з національно-патріотичного виховання дітей та молоді.