Для дітей Харківщини, які втратили батьків на війні, влаштували свято
20 дітей з Нововодолазької та Пісочинської громад, чиї батьки загинули під час війни, приєдналися до програми реабілітації «Ротарі – Дітям Героїв».
Як повідомляє медіа «Слобідський край», програма для реабілітації дітей загиблих захисників та захисниць Харківщини «Ротарі – Дітям Героїв» була ініційована Харківським Ротарі Клубом «Харків-Сіті» та підтримана усіма дев’ятьма харківськими Ротарі Клубами. Старт програми відбувся навесні 2023 року, наразі вже шоста група дітей взяла участь у програмі.
– Кожні два тижні ми приймаємо близько 20 дітей та їх батьків. Так з весни через нас пройшло близько 200 сімей. Станом на березень у Харківській області було 450 діток, чиї батьки загинули під час війни. Ми розуміємо, що зараз їх може бути набагато більше. Утім, ми охопимо усіх, – розповідає член «Ротарі-клубу» Роберт Мкртчян.
На першій зустрічі дітей ділять на вікові групи. Розважальна програма для підлітків та малих відрізняється. Так на останній зустрічі діти з Нововодолазької та Пісочинської громад провели весь день у ТРЦ "Французький бульвар". Дорослі дітки розважалися на скалодромі, грали у боулінг. Малі – малювали та знайомилися з професіями у Франсільванії. Потім дітки обох груп вчилися роботи ляльок-мотанок та розважалися із клоуном. Також діти вирушили на перегляд фільмів та мультиків у кінотеатр. На кінець зустрічі отримали різноманітні приємні та корисні подарунки.
– Далі ми плануємо зробити велику зустріч дітей області на фермі з конями. На природі проведемо для дітей різні майстер-класи. Думаю, що це буде у кінці липня або на початку серпня, – ділиться Роберт Мкртчян.
Наразі для діток працює декілька напрямів програми: медичний, психологічний, навчальний та реабілітаційний. Так з дітьми та рідними працюють фахові психологи та лікарі, також для малечі проводять різноманітні майстер-класи та гуртки – усі ці заняття корегуються відповідно до кількості дітей у групі та вікової категорії. Як зазначила мама двох діток 15 та 12 років з Нової Водолаги Наталя Леканюк, така програма є дуже важливою.
– Я бачу, що моя дитина закривається. Бачу, що їй погано, і дуже важливо зараз підтримати її. Хочеться, щоб з нашими дітьми працювали психологи. Головне, щоб це не було дистанційно або у колективному форматі, адже діти можуть соромитися розповідати про свої почуття. Зараз я бачу, що моїм дітям стало трохи легше, але чи надовго цей ефект – не знаю, – поділилася Наталя Леканюк.
Наразі сім'ї, які підходять під програму реабілітації, знаходять через військові адміністрації та соціальні служби громад. Утім, якщо ви хочете, щоб діти з вашої громади потрапили у програму «Ротарі – Дітям Героїв», звертайтеся до нашої редакції. Telegram: @SlobKray_admin, Facebook або пошта: [email protected]
Нагадаємо, у Харкові поранені захисники можуть пройти безкоштовну реабілітацію.
Нагадаємо, у Харкові військовослужбовці зможуть отримати безвідсотковий кредит на житло.
Більше новин Харків читайте на нашому сайті.